Denník N

Newsfilter: Vedenie polície vyhralo nad Šimkom, premiérom aj prezidentkou

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Čaputová s Ódorom odchod Šimka nevysvetlili a zdá sa, že sa len zľakli.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Čaputová s Ódorom odchod Šimka nevysvetlili a zdá sa, že sa len zľakli

Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu zbavila Ivana Šimka funkcie ministra vnútra. Urobila tak po viac než dva týždne trvajúcom spore medzi ním a vedením polície. Riadením ministerstva poverila premiéra Ľudovíta Ódora.

Vysvetlenia, čo také Ivan Šimko urobil, sme sa nedočkali ani v deň, keď mu bolo odobrané poverenie viesť ministerstvo. Ani premiér, ani prezidentka neobjasnili, v čom ich nominant zlyhal.

Z ich vyjadrení, naopak, vyplýva, že keď si mali vybrať medzi jedným ministrom a dvadsiatkou policajtov, ktorí sa vyhrážali odchodom, vybrali si pokoj v polícii a jednoduchšiu cestu.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Šimko

Ľudovít Ódor

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie