Denník N

Svetový newsfilter: Putin zažil diplomatickú prehru a prišiel o šancu ukázať svoj vplyv

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

Vladimir Putin chcel víťaznú vojnu, namiesto toho už takmer rok a pol pravidelne zažíva poníženie, na ktoré nebol zvyknutý. Netýka sa to len jeho vojsk, ktoré vyslal na Ukrajinu, náletov dronov na Moskvu alebo verejných útokov od ľudí, ako je Jevgenij Prigožin.

Putin si spôsobil problémy aj na medzinárodnej scéne a na zoznam neúspechov, ktoré súvisia s inváziou na Ukrajinu, si môže pripísať aj diplomatickú blamáž, aká by sa pred februárom 2022 nestala.


Afrika: Putin prišiel o dôležitú cestu

Vladimir Putin a jeho režim denne porušujú všemožné medzinárodné pravidlá a dohody. Ignoruje výzvy a žiadosti zo zahraničia, no ukazuje sa, že existuje jedna výnimka, pri ktorej je ochotný ustúpiť. Ide o jeho osobnú slobodu.

O čo ide: Ruský režim sa veľmi rád chváli tým, ako jeho predstaviteľov vítajú na oficiálnych návštevách a samitoch po celom svete. Samozrejme, s výnimkou Západu.

Putin a spol. využívajú cesty do Číny, strednej Ázie či Afriky na to, aby sa doma mohli tváriť, že nie sú až takí izolovaní, ako tvrdia USA alebo EÚ. Bonusom je možnosť odprezentovať na oficiálnej tlačovke a v miestnych médiách svoje tvrdenia o vojne proti Ukrajine.

Ruský prezident o jednu takúto, a veľmi významnú, príležitosť prišiel, lebo nemal istotu, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Donald Trump

Svetový newsfilter

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Volodymyr Zelenskyj

Svet

Teraz najčítanejšie