Denník N

Hamran tvrdí, že Šimko sa zaujímal o živý prípad a chcel sa radiť so Žilinkom (+ video)

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Bývalý minister vnútra Ivan Šimko hovorí, že policajného prezidenta volal na stretnutie s ministrom pôdohospodárstva a že s generálnym prokurátorom sa nikdy neradil.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Policajný prezident Štefan Hamran tvrdí, že bývalý minister vnútra Ivan Šimko od neho žiadal informácie o „živej“ akcii a zavolal ho na stretnutie s vysokým štátnym úradníkom z rezortu, ktorého sa akcia týkala. Údajne išlo o prípad, na ktorom polícia pracovala práve v ten deň, keď sa oň minister zaujímal. Bližšie o prípade hovoriť nechcel.

Navyše, podľa šéfa inšpekcie Petra Juhása chcel Ivan Šimko konzultovať personálne výmeny na inšpekcii s generálnym prokurátorom Marošom Žilinkom, ktorý spochybňuje vyšetrovania závažných korupčných prípadov. Niektoré z nich generálna prokuratúra zastavila po využití paragrafu 363 Trestného poriadku.

Video: Prípad exministra Šimka v štyroch minútach. Policajný prezident Hamran vyvracia slová exministra Šimka. (autorka: Martina Koník)

Živý prípad, na ktorý sa pýtal minister

Hamran povedal, že Šimko sa zaujímal o aktuálnu policajnú akciu, ktorá sa týkala rozsiahlej korupčnej trestnej činnosti, a hovoril aj o konaní násilnej povahy.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Šimko

Ľudovít Ódor

Vojna v polícii

Slovensko

Teraz najčítanejšie