Denník N

Pavlovová z festivalu Atmosféra: Organizovať predvolebnú kampaň a festival je veľmi podobné

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V politike nemusíte riešiť počasie ako pri organizácii festivalu, hovorí organizátorka festivalu Atmosféra Gretka Pavlovová, ktorá je tiež podpredsedníčkou mestskej strany Team Bratislava.

V rozhovore hovorí aj o tom:

  • či sa radšej venuje politike alebo organizácii festivalu;
  • ako sa zmenila organizácia festivalu v čase inflácie;
  • čo návštevníkom ponúkne 11. ročník festivalu Atmosféra;
  • či museli posilniť bezpečnosť kvôli diskusii s premiérom Ľudovítom Ódorom;
  • či pôjdu s Matúšom Vallom a Teamom Bratislava do veľkej politiky.

Čo je náročnejšie – viesť politickú stranu a predvolebnú kampaň alebo organizovať festival?

Dobrá otázka. Obidve práce sú veľmi dynamické, ťažko sa to porovnáva. Politika je trošku iný svet ako festival Atmosféra. Ja hovorievam, že je fajn mať festival Atmosféra, lebo je to pekný, farebný, dúhový svet, kde nie je taký hejt. Ale v rámci dynamiky práce sú obe práce nárazové, ktoré vyžadujú veľmi veľkú flexibilitu a ochotu zamakať aj po večeroch. Posledné roky mám najmä skúsenosti z kampaní a vedenia kampaní, čo je veľmi podobné ako organizácia festivalu. Len v prípade politiky nemusíte riešiť počasie, to je jediná vec, ktorú nemáte v rukách.

Čo robíte radšej?

Profesijne sa venujem politike a festivalu Atmosféra sa venujem vo voľnom čase, aj keď to zaberá veľa času. V nejakom momente som sa rozhodla, že sa profesijne budem venovať politike. Nie je to odpoveď, že ju robím radšej, ale cítim, že moje profesijné smerovanie sa uberá týmto smerom. Samozrejme, festival Atmosféra chcem mať naďalej vo svojom živote. Baví ma však budovať, posilňovať tím, aby som už nemusela robiť toľko vecí a mať takú zodpovednosť.

Festival Atmosféra sa tento rok koná 4. až 6. augusta v Hontianskych Nemciach. Keďže sa koná na miestnej lúke a v lese, kapacita je obmedzená. Už máte vypredané?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bratislava

Matúš Vallo

V redakcii

  • Rozhovory o politických a spoločenských témach V redakcii vedú každý pracovný deň redaktori Denníka N Monika Tódová, Dušan Mikušovič, Veronika Folentová a ďalší
  • V sobotu vychádza špeciálne vydanie, kde udalosti týždňa s Monikou Tódovou preberajú vybraní členovia redakcie Denníka N
  • Nové vydania publikujeme každý deň okrem nedele ako 1) článok, ako 2) podcast na webe, v aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty a 3) ako video na kanáli Denníka N na youtube.com
  • Ak chcete podporiť autorky a autorov relácie V redakcii Denníka N, objednajte si naše predplatné.

Slovensko

Teraz najčítanejšie