Denník N

Newsfilter: Šimkov odchod sa po Hamranovej tlačovke javí oveľa zrozumiteľnejší ako deň predtým

Medzi prvými krokmi môže byť výmena policajného prezidenta Štefana Hamrana. Foto– TASR
Medzi prvými krokmi môže byť výmena policajného prezidenta Štefana Hamrana. Foto– TASR

1. Možno keby aktéri viac komunikovali, Šimkova kauza nemusela byť taká vypätá.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1 Možno keby komunikovali…

Letná telenovela z prostredia rezortu vnútra už síce vyvrcholila núteným odchodom ministra Ivana Šimka, ale ani zďaleka sa tým neskončila. Dodatočne sa totiž dozvedáme o nových postavách, ale aj o motívoch hlavných aktérov, ktoré vec umiestňujú do predsa len zložitejšieho kontextu, než je ministrova „literárna tvorba“ na Facebooku.

Naleteli Hamranovi.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Šimko

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Policajný prezident

Komentáre

Teraz najčítanejšie