Denník N

Návrat Andreja Danka potvrdzuje aj agentúra AKO, rast Smeru sa zastavil

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Slovenské voľby cez Roberta Fica posilnili vplyv Viktora Orbána v regióne. Maďarský projekt Denníka N Napunk bude ešte dôležitejší a zachránia ho len predplatitelia, ktorých zatiaľ nie je dosť. Podporte kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024).]

Ak by sa voľby konali teraz, pravdepodobne by ich vyhrala strana Smer. Získala by odhadom 18 percent, ukázal prieskum agentúry AKO pre JOJ 24, ktorý uskutočnila od 10. do 17. júla pomocou telefonického zberu.

Za Smerom by nasledoval Hlas Petra Pellegriniho s odhadom výsledku okolo 16,5 percenta. Na treťom mieste by sa umiestnilo Progresívne Slovensko s odhadom okolo 15,4 percenta.

Do parlamentu by sa ešte dostala SaS so 7,6 percenta, koalícia OĽaNO s približne siedmimi percentami, Republika so 6,8 percenta, Sme rodina so 6,2 percenta, KDH s približne šiestimi percentami a zoznam parlamentných strán by uzavrela Slovenská národná strana

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Demokrati

Hlas

KDH

OĽaNO

Prieskumy preferencií

Progresívne Slovensko

Republika

SaS

Sme rodina

Smer

SNS

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie