Denník N

Svedok Kažimír: Imreczeho mi predstavil Kaliňák. S Brhelom som po vstupe do politiky obmedzil kontakty

Peter Kažimír. Foto N - Vladimír Šimíček
Peter Kažimír. Foto N – Vladimír Šimíček

Kažimír mal v súvislosti s utajením tendrov na informačné systémy finančnej správy obavy. Tie sa zväčšili, keď sa dozvedel, že dodávať ich má Allexis, ktorú si spájal len s Michalom Suchobom. O tom, že sa do firmy „natlačili“ brhelovci, vraj nevedel.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vo štvrtok prišiel guvernér Národnej banky Slovenska Peter Kažimír na Špecializovaný trestný súd ako obžalovaný. V piatok ho ten istý súd, avšak v Banskej Bystrici, „zamestnal“ ako svedka.

Kažimíra doháňa kauza Mýtnik, ktorá sa podľa obžaloby týka predražených tendrov na informačné systémy na finančnej správe. Práve počas jeho pôsobenia na čele ministerstva financií daniari pod vedením Františka Imreczeho obstarávali v utajenom režime informačné systémy od firmy Allexis.

Dialo sa to v rokoch 2013 až 2018, pričom Imrecze sa stal prezidentom finančnej správy po nástupe Kažimíra.

Dnes guvernér NBS v úvode svojej výpovede

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kauza Mýtnik

Peter Kažimír

Smer

Slovensko

Teraz najčítanejšie