Denník N

Messi má byť ako Beckham, ale na inej úrovni. Jeho úspechom však nebude, ak v USA predá viac vstupeniek

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Vždy budeme hovoriť o ére pred Lionelom Messim a po ňom,“ povedal Jorge Mas, spolumajiteľ Interu Miami, keď v pondelok predstavoval novú posilu svojho klubu. Messiho mnohí považujú za jedného z najlepších futbalistov histórie, v decembri priviedol Argentínu k titulu svetového šampióna.

Po necelých troch rokoch v Paríži Saint-Germain sa rozhodol opustiť Európu a podpísal kontrakt s Interom Miami, jedným z najslabších tímov v americkej Major League Soccer.

Jeho príchod však nie je len o príprave na futbalový dôchodok. Od Messiho sa teraz znova očakáva zázrak. Na jednej strane by mal pozdvihnúť kvalitatívnu úroveň svojho tímu a aj celej ligy, ale zároveň aj pomôcť futbalu v Spojených štátoch amerických, aby sa dostal do úplne novej éry.

Messi prichádza do Miami a podľa novinára ESPN Luisa Miguela Echegarayu to nie je náhoda. Viac ako 70 percent obyvateľov Miami má latinskoamerický pôvod a prítomnosť Messiho môže byť dôležitá aj pre identitu celého regiónu.

V Miami si uvedomujú, že získali hviezdu obrovských rozmerov.

Rozmýšľal som, čo sa to, dopekla, deje

Echegaraya sa rozprával s Bobbym Lewisom, ktorý pracuje na štadióne Interu Miami ako člen bezpečnostnej služby. Jeho príhoda s Messim ilustruje, čo pre MLS znamená príchod futbalovej ikony.

„Keď tu bol Messi naposledy na zápase Argentíny (s Hondurasom), ktorý sa hral na Hard Rock Stadium, boli sme ako ochrankári na ich tréningoch a ja som práve strážil hlavnú bránu. Videli sme ľudí, ktorí sa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Lionel Messi

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie