Denník N

Ako nedokážem prestať byť fanúšikom Valencie, klubu, ktorý robí priveľa zlých rozhodnutí

Gary Neville sa ako tréner neosvedčil. Foto - TASR/AP
Gary Neville sa ako tréner neosvedčil. Foto – TASR/AP

V sobotu nastúpi v Trnave španielsky tím CF Valencia. Matúš Demiger z Denníka N vysvetľuje, prečo je stále fanúšikom klubu, hoci má na to čoraz menej dôvodov.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Keď som vlani robil rozhovor s futbalovým expertom Simonom Kuperom, ktorý napísal knihu o FC Barcelona, medzi rečou som spomenul, že som fanúšikom Valencie. Nijak na to nereagoval a rozprával ďalej.

Bolo to od neho vlastne láskavé, musel vedieť, že akákoľvek analýza súčasného stavu je márna, a ak by sme pokračovali, iba by sme sa utápali v spomienkovom optimizme.

A zrejme na ten stavili organizátori osláv storočnice Spartaka Trnava, keď si mužstvo z Valencie zavolali na sobotňajší priateľský zápas (hrá sa o 18.00, vysielať ho bude aj RTVS Šport).

V médiách odzneli rôzne prívlastky – od slávnej Valencie cez španielsky veľkoklub, šesťnásobného majstra až po účastníka španielskej ligy. Všetky z nich sú pravdivé, no k realite má najbližšie ten posledný z nich.

Klub, ktorý získal šesť španielskych titulov, dvakrát – a to celkom nedávno – hral finále Ligy majstrov, vyhral Pohár UEFA, sa už pár sezón do pohárov neprebojoval a tento rok sa v španielskej lige ledva zachraňoval v poslednom kole.

Hráči Valencie ako víťazi španielskej ligy v roku 2004. Uprostred stojí s prekrytými ústami aj súčasný tréner Ruben Baraja. Foto – TASR/AP

Nový štadión ako symbol úpadku

Aj Wikipédia dokáže byť kruto presná. Keď si otvoríte stránku

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie