Denník N

Prieskum Ipsosu: PS je opäť druhé za Smerom, veľké problémy má SaS, od Kollára odchádzajú ženy

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Detaily z prieskumu Ipsosu pre Denník N: 

  • vývoj preferencií strán za mesiac a aj kĺzavý priemer troch agentúr od volieb 2020;
  • SNS prekročila hranicu zvoliteľnosti už v tretej agentúre;
  • aké koalície by mohli vzniknúť a prečo má najväčšiu šancu na vstup do vlády Pellegriniho Hlas
  • a aké sú šance strán okolo hranice zvoliteľnosti: OĽaNO, Sme rodina, KDH, SaS a SNS.

Preferencie Smeru naďalej stúpajú a už ho chce voliť viac ľudí než vo voľbách 2020, keď ešte s Petrom Pellegrinim na čele kandidátky získal 18,3 percenta hlasov. Strana Roberta Fica by podľa prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N teraz získala až 19,4 percenta.

Smer mal v prieskume Ipsosu ešte v januári tohto roka len 13,6 percenta, na jar narástol na takmer 17 percent a minulý mesiac už to bolo 18,9 percenta. Popri raste preferencií strany zároveň dlhodobo rastie osobná dôveryhodnosť Roberta Fica.

Podobne silný je Smer aj v iných agentúrach, v poslednom prieskume Focusu mal 19 percent, agentúra AKO tejto strane namerala 18,1 percenta.

Progresívne Slovensko je na rekordných číslach

Na druhom mieste by sa s počtom 15,9 percenta umiestnilo Progresívne Slovensko, ktoré si od novembra minulého roka pripísalo až päť percentuálnych bodov, v prieskumoch Ipsosu má historicky najvyššie preferencie a potvrdilo druhé miesto v rebríčku, kde bolo už v júnovom Ipsose.

Dve ďalšie relevantné agentúry –

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Prieskumy preferencií

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie