Denník N

Messiho debut je ako hollywoodsky film, ktorý sme už videli. Prišiel, prevzal kapitánsku pásku a rozhodol

Lionel Messi strieľa víťazný gól v nadstavenom čase za Inter Miami. Foto - AP
Lionel Messi strieľa víťazný gól v nadstavenom čase za Inter Miami. Foto – AP

Lionel Messi dnes v noci odohral svoj premiérový zápas v drese Interu Miami a lepší štart v novom pôsobisku si snáď ani nemohol želať.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Na trávnik vybehol ako striedajúci hráč z lavičky v 54. minúte, no jeho chvíľa prišla v úplnom závere zápasu.

V nadstavenom čase druhého polčasu za nerozhodného stavu 1:1 vybojoval priamy kop, z ktorého následne krásnou strelou do pravého horného rohu súperovej brány skóroval.

Messi tak rozhodol o triumfe Interu Miami nad mužstvom Cruz Azul 2:1.

„Videl som pred sebou bránu a vedel som, že musím skórovať. Bol to posledný moment zápasu a ja som chcel streliť z priameho kopu rozhodujúci gól, aby sme nemuseli ísť kopať penalty,“ povedal po zápase.

Pre Argentínčana to bol celkovo druhý víťazný gól z priameho kopu v nadstavenom čase v jeho kariére. Prvý strelil tento rok na jar v drese Paríža Saint-Germain.

Po tom, čo skóroval, bolo vidno obrovskú radosť a aj pár sĺz na tvári spolumajiteľa Interu Miami Davida Beckhama.

„Okamžite po tom, čo rozhodca odpískal priamy kop, som vedel, že toto je spôsob, akým sa má dnešný zápas skončiť. Je to ako splnený sen pre každého na našom štadióne, ale aj pre každého naprieč celými Spojenými štátmi, vidieť Messiho vstúpiť do MLS takýmto štýlom. Nemám slov,“ cituje Beckhama agentúra Reuters.

Paradoxne, Messi zažil svoj debut v drese Interu Miami na deň presne 16 rokov po tom, čo Beckham nastúpil na svoj prvý zápas za iný americký tím – LA Galaxy. Bolo to 21. júla 2007, keď Beckham ako striedajúci hráč vkročil na trávnik  v priateľskom zápase proti londýnskej Chelsea.

Prišiel, prevzal pásku, rozhodol

Jeden z ľudí, ktorí sa z víťazného gólu tešili asi najviac, bol tréner Interu Miami a Messiho krajan Gerardo Martino. Ten trénoval Messiho ešte v Barcelone v sezóne 2013/2014 a neskôr s ním spolupracoval aj v argentínskej reprezentácii.

„Je to ako z filmu, ktorý sme už však v minulosti viackrát videli. Viete, pre neho je to normálne, ale v skutočnosti to normálne nie je. Rozprávame sa o najlepšom hráčovi histórie,“ povedal po Messiho víťaznom góle.

Ako z filmu, ale hollywoodskeho, ktorému

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Lionel Messi

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie