Denník N

Pod slnkom Jany Shemesh: Čo by som chcela odkázať ľuďom, ktorých zranil Jaroslav Dušek 

Jaroslav Dušek. Reprofoto - DVTV
Jaroslav Dušek. Reprofoto – DVTV

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vážené čitateľky, vážení čitatelia,

v Profile týždňa píšem o izraelskej vedkyni Shikme Bresslerovej, ktorá stojí na čele protestov proti súdnej reforme. Jedným z dôvodov je aj to, že ju ako rozumnú a racionálnu ženu urážajú lži tých, ktorí ju presadzujú. Veriť v reformu je podľa nej rovnaký nezmysel ako popierať globálne otepľovanie.

To, aké nebezpečné môžu byť lži, popieranie vedy a šarlatánstvo dokazuje aj príbeh herca Jaroslava Dušeka. V Téme týždňa si môžete prečítať o tom, že Dušek zraňuje ľudí v ťažkej situácii a ich rodiny.

O zraneniach svoje vedia aj LGBTI+ ľudia, ich Dúhový Pride bol však príkladom toho, že láska zvíťazila nad nenávisťou, a preto si plne zaslúžil miesto v rubrike Čo sa podarilo.


Téma týždňa: Akú veľkú sprostosť treba tresnúť, aby sa o niekom zase písalo

Český herec Jaroslav Dušek tára rád a vo veľkom. Napríklad o rakovine a ľuďoch, ktorí ju majú. Montuje sa im do života, desí ich rodiny slovami o tom, že choroba je ich voľba a že nemajú radi život, a preto umrú.

Neštudoval medicínu ani psychológiu, neurobil žiaden

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

LGBTI+

Pod slnkom Jany Shemesh

Komentáre, Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie