Denník N

Haščákovi advokáti po rozhodnutí súdu počítajú Matovičove útoky a chceli by ho zablokovať aj na Facebooku

"Pán Haščák, hody a beztrestnosť sa skončili," odkazoval Igor Matovič z Cypru vo februári 2020 vtedajšiemu šéfovi Penty. Screenshot - Facebook OĽaNO
„Pán Haščák, hody a beztrestnosť sa skončili,“ odkazoval Igor Matovič z Cypru vo februári 2020 vtedajšiemu šéfovi Penty. Screenshot – Facebook OĽaNO

Trnavský súd rozhodol, že Igor Matovič a OĽaNO nemôžu slovne útočiť na bývalého partnera Penty. Hnutie zatiaľ rozhodnutie nerešpektuje.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Keď v polovici februára 2020 vrcholila kampaň pred parlamentnými voľbami, začalo OĽaNO z cyperského Limassolu streamovať živé video. Líder Igor Matovič, ešte vtedy člen hnutia Eduard Heger a Marek Krajči tam pred schránkami ukazovali, kde „skončilo 400 miliónov eur, ktoré vytunelovala Penta“.

Video z Cypru doposiaľ videlo viac ako stotisíc ľudí. Podobne ako video spred vily exministra Smeru Jána Počiatka z francúzskeho Cannes pomohlo napokon Matovičovi vyhrať pred tromi rokmi voľby a stať sa premiérom.

Čoskoro by už malo byť toto video nedostupné. Igorovi Matovičovi a hnutiu OĽaNO ho Okresný súd v Trnave prikázal stiahnuť. Je jedným z takmer tridsiatky videí, ktoré by malo hnutie a jej líder odstrániť z Facebooku či z platformy YouTube.

Podľa rozhodnutia súdu tak mali urobiť do troch dní od doručenia neodkladného opatrenia. Minulý týždeň hnutiu OĽaNO ešte rozhodnutie nedoručili. Keď sme sa OĽaNO pýtali, či sa to tento týždeň už zmenilo, neodpovedalo.

Voči neodkladnému opatreniu sa môžu brániť odvolaním na krajský súd.

Čo podľa sudkyne nemôže Matovič robiť

Okrem toho, že sudkyňa prikázala natrvalo odstrániť sporné videá, prikázala OĽaNO a Matovičovi, aby neoznačoval Haščáka za páchateľa trestnej činnosti. Zároveň sa má zdržať urážlivých výrazov.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Jaroslav Haščák

OĽaNO

Slovensko

Teraz najčítanejšie