Denník N

Messi mení posledný tím MLS: Zrazu aj spoluhráči prišli na siedmu, jeho číslo si radšej ukladajú pod prezývkami

Messi v Miami. Foto - TASR/AP
Messi v Miami. Foto – TASR/AP

V klube Inter Miami sa toho po príchode Lionela Messiho veľa zmenilo. Na nové veci si museli zvyknúť hráči, realizačný tím, ochrankári, ale aj fanúšikovia.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Od chvíle, keď Lionel Messi začiatkom júna oznámil, že jeho kroky povedú do Interu Miami, sa život v južnej časti Floridy rapídne zmenil.

Jeden z najlepších futbalistov histórie podpísal zmluvu s posledným tímom tabuľky americkej MLS. Funkcionári Interu Miami na čele s Davidom Beckhamom teraz veria, že im práve Messi pomôže nielen spopularizovať futbal v USA, ale aj dostať tím z Floridy do boja o trofeje.

Svoj prínos pre klub ukázal 36-ročný Argentínčan už v prvom zápase v drese nového zamestnávateľa, keď v piatok v zápase proti mexickému tímu Cruz Azul strelil v rámci Leagues Cupu ako striedajúci hráč v nadstavenom čase druhého polčasu víťazný gól z priameho kopu.

Svetové médiá po zápase písali o doslova hollywoodskom príbehu s typicky americkým happyendom.

Messi medzitým odohral za Inter ďalší zápas, v noci na stredu strelil dva góly pri víťazstve nad Atlantou United v Leagues Cupe.

Prípravy na Messiho príchod sa začali niekoľko týždňov pred tým, ako Argentínčan vôbec fyzicky prišiel na Floridu. Inter Miami hrá svoje domáce zápasy na štadióne DRV PNK, ktorý má kapacitu 18-tisíc miest. Pred Messiho oficiálnym predstavením však klub začal s výstavbou nových tribún v troch rohoch ihriska, ktoré pridali k celkovej kapacite štadióna zhruba 3-tisíc miest.

Zvyknúť si na nového spoluhráča museli aj futbalisti Interu Miami. Tým sa v prebiehajúcej sezóne zatiaľ vôbec nedarilo, keď im po 22 odohratých dueloch patrí v MLS posledná 29. priečka s celkovo iba 18 získanými bodmi. Messi však podľa zákulisných informácií spravil na všetkých ľudí v klube dobrý dojem a ihneď od úvodu chce na seba zobrať rolu lídra.

Napríklad útočník Interu Miami Leonardo Campana napísal pred dvoma týždňami do tímovej skupiny na WhatsAppe, či náhodou nemá niekto lístky navyše na oficiálne Messiho predstavenie ako novej klubovej posily. Na prekvapenie všetkých to bol práve 36-ročný Argentínčan, ktorý sa ako prvý ozval a spýtal sa Campanu, koľko lístkov by potreboval.

„Vtedy som ešte ani nevedel o tom, že Messi už je súčasťou nášho skupinového četu. Bol som z toho prekvapený. Poznali sa navzájom iba dva či tri dni. To, že ukázal takú veľkorysosť, je skvelým prvým príkladom, akým je v skutočnosti človekom,“ cituje pravého obrancu Interu Miami DeAndreho Yedlina portál The Athletic.

Celkovo hráči Interu Miami priznávajú, že je to pre nich veľká zmena. Niektorí majú plat menší ako 100-tisíc dolárov ročne, no teraz majú vedľa seba v kabíne jedného z najlepších futbalistov histórie. Messi bude v Miami zarábať niečo vyše 30 miliónov dolárov ročne po zdanení.

The Athletic ďalej informuje o tom, že Messiho noví spoluhráči si okamžite uložili jeho telefónne číslo do svojich mobilov, ale radšej pod rôznymi prezývkami, aby

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Lionel Messi

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie