Denník N

Politickú pomstu Dubovcová v prípade stíhania prezidenta združenia sudcov Moznera nevidí. Rozhodne Ústavný súd

Ministerka spravodlivosti Jana Dubovcová. Foto - TASR
Ministerka spravodlivosti Jana Dubovcová. Foto – TASR

Ministerka spravodlivosti v ústavnej sťažnosti tvrdí, že rozhodnutie disciplinárneho senátu je svojvoľné a pre svoju nemorálnosť aj mimoriadne škodlivé. Františka Moznera disciplinárny senát oslobodil, hoci tiež skonštatoval, že prieťahy robil.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Májové rozhodnutie v prípade disciplinárne stíhaného sudcu Najvyššieho súdu a prezidenta Združenia sudcov Slovenska Františka Moznera nemusí byť konečné aj napriek tomu, že jeho oslobodenie v disciplinárnom konaní je právoplatné.

Ten ako sudca opakovane spôsobil prieťahy pri rozhodovaní, na čo zareagovala bývalá ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS) podaním disciplinárneho návrhu. Ako trest mu navrhovala stratu polovice platu na tri mesiace. Neuspela. Najvyšší správny súd skonštatoval, že návrh na potrestanie Moznera bol politicky motivovaný skutočnosťou, že prezident Zduženia sudcov bol proti zavádzaniu novej súdnej mapy.

O zvrat v prípade sa teraz pokúša ministerka spravodlivosti Jana Dubovcová, ktorá sa obrátila na Ústavný súd so sťažnosťou. Ako upozornil denník SME, ministerka sudcov v Košiciach žiada, aby rozhodnutie disciplinárneho senátu zrušili a vrátili Najvyššiemu správnemu súdu na opätovné konanie.

„Napadnuté rozhodnutie je svojvoľné a pre svoju nemorálnosť aj mimoriadne škodlivé,“ napísala v ústavnej sťažnosti, ktorú má aj Denník N. Poukázala na to, že senát Moznera

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Jana Dubovcová

Mária Kolíková

Najvyšší správny súd

Slovensko

Teraz najčítanejšie