Denník N

Podrobné výsledky prieskumu Ipsosu: Prečo majú SNS a OĽaNO väčšiu šancu na parlament ako SaS a KDH

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Aké dáta nájdete v texte:

  • aký veľký podiel voličov strán uvažuje, že odskočia inam;
  • Smer má výrazne lepšiu pozíciu ako Hlas;
  • Progresívne Slovensko potrebuje silný výsledok v Bratislave;
  • prečo postupne, ale isto rastie SNS Andreja Danka
  • aj čo sú slabé stránky SaS a KDH.

Dva mesiace pred predčasnými parlamentnými voľbami nie je jasné ani len to, či sa do parlamentu dostanú štyri strany alebo ich bude až osem.

Na hranici zvoliteľnosti sú SaS, KDH, SNS, ale aj OĽaNO, ktoré ako koalícia s Kresťanskou úniou a so Za ľudí potrebuje prekročiť sedem percent. Istotu parlamentu nemá podľa posledného prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N ani Sme rodina, ktorá si po afére domáceho násilia Borisa Kollára pohoršila a odchádzajú im voličky.

Podrobné výsledky prieskumu Ipsosu však naznačujú možné trendy – pozreli sme sa hlbšie na to, ktoré zo strán majú presvedčených voličov a komu môžu podporovatelia ešte odísť.

Vychádzame zo širokého potenciálu strán a aj z veľkosti jadra strán. Z analýzy týchto dát vidno, že presvedčenejších voličov z malých strán má SNS Andreja Danka. Problémy môžu mať predovšetkým SaS Richarda Sulíka a aj koalícia Igora Matoviča.

„Potenciály stranám viac-menej zostali. Začali sa však diať zmeny vo voličských jadrách. Ukazuje to, že voliči viac premýšľajú a už si ujasňujú, koho budú voliť,“

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Prieskumy preferencií

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie