Denník N

Medvede sú nebezpečné

Ilustrácia - Rosie naive art
Ilustrácia – Rosie naive art

Medveď is the new zaočkovaný transrodový migrant z Ukrajiny s respirátorom sediaci v bratislavskej kaviarni.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Na svoj Instagram som urobila rozhovor o medveďoch. S Erikom Balážom (z komentárov vyberám najrozkošnejší preklep loveckej sezóny: „Ja keď počujem ekolog aktvista sa mi zvrta žaludik.“). Lebo ma to zaujíma, lebo dušou (a kedysi aj fyzicky) žijem v lese. Zaujíma ma to a vravím si, užitočná budeš, Kristína. Pripravila, dohodla, natočila, zostrihala, zavesila na internety… Ej veru, bola to služba iná, bola to služba medvedia.

Nuž, po dvoch dňoch, odkedy rozhovor visí na mojom profile, by som rada vyhodnotila situáciu: Medvede sú skutočne nebezpečné!!!

Medvede sa stali nástrojom hnevu, zla a nenávisti a zbraňou v boji o moc. Medveď is the new zaočkovaný transrodový migrant z Ukrajiny s respirátorom sediaci v bratislavskej kaviarni, prisámvačku. Prečo dnes človek nenávidí človeka tak, ako len človek dokáže nenávidieť človeka? Lebo medveď… Vždy sa niečo/niekto nájde. Komentáre a správy na margo rozhovoru ma naučili, že už aj každý medveď má dve strany a ani medveď nie je čierno-biely (pozdravujem všetky urazené pandy) a prauda je niekde uprostred medveďa.

„Sa v tej Bratislave dosmejete, keď vám medveď napadne dieťa!“ píšu mi ľudia. Ja som taká zlatá baba, že som si myslela, že tieto lokál hejty už máme za sebou, ale je pravda, že sa často mýlim. Rada by som len tak šepla do vetra, že aj my z Bratislavy sme ľudia, ktorí sa zaujímajú o dianie v celej krajine. Že nežijeme zamknutí v panelákoch a nie sme hlúpi a ani si nemyslíme, že sme zjedli všetku múdrosť sveta. A práve preto som sa aj ja pýtala. A teda priamo z lesa. Z toho, kde pred dvoma rokmi

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dnes píše

Texty múdrych ľudí, ktorých redakcia poprosila, aby pravidelne písali o tom, čo práve teraz považujú za dôležité, spôsobom, ktorý sa im zdá práve teraz najvhodnejší.

Medvede

Komentáre

Teraz najčítanejšie