Denník N

Najvyšší súd uveril Slobodníkovi. Expolicajta Kučerku odsúdil na 10 a pol roka

Marián Kučerka v policajnej databáze. Foto - databáza Ministerstva vnútra SR
Marián Kučerka v policajnej databáze. Foto – databáza Ministerstva vnútra SR

Najvyšší súd uzavrel prvý prípad korupčného policajta, ktorý fungoval v systéme pod vedením bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara. Marián Kučerka je vinný, že za úplatky zametal prípady pod koberec.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Expolicajt Marián Kučerka za úplatky „zametal“ prípady pod koberec. Najvyšší súd ho dnes za to právoplatne odsúdil na 10 a pol roka a trest prepadnutia majetku.

Senát Juraja Klimenta tak čiastočne zmiernil trest, na ktorý Kučerku pôvodne v marci minulého roka odsúdil Špecializovaný trestný súd. Ten odsúdil expolicajta na jedenásť rokov a trest prepadnutia majetku.

Najvyšší súd rozsudkom uzavrel prvý prípad korupčného expolicajta, ktorý pôsobil v systéme „našich ľudí“ v ére Smeru. Doposiaľ boli bývalí policajti odsúdení len na základe vlastného priznania a uzavretej dohody o vine a treste.

Kučerka si verdikt osobne nevypočul. „Nemohol sa svojmu povolaniu spreneveriť viac,“ skonštatoval predseda senátu Kliment. Pripomenul, že Kučerka bol zaradený v elitnom útvare.

O jeho vine rozhodol senát jednohlasne. Okrem Klimenta rozhodovali sudcovia Peter Hatala a Peter Štift.

Kučerka je v Bosne a Hercegovine, kde

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bödörovci

Vojna v polícii

Slovensko

Teraz najčítanejšie