Denník N

Slafkovský od seba čaká viac: Už chcem dávať góly, nielen rozbiť bicykel

Juraj Slafkovský. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Juraj Slafkovský. FOTO TASR – Jaroslav Novák

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Juraj Slafkovský odlieta v utorok do Montrealu, kde bude pokračovať v príprave na svoju druhú sezónu v NHL.

Aká bude jeho výkonnosť, je otázka, ktorá najviac zaujíma fanúšikov nielen na Slovensku, ale aj v Montreale. „Zo všetkých hráčov Canadiens som v predsezónnom kempe najviac zvedavý na Slafkovského,“ vravel nedávno vo svojom podcaste novinár Tony Marinaro.

Arpon Basu, odborník na Montreal z The Athletic, zas chystá článok, v ktorom bude odpovedať na otázky čitateľov. Zodpovie tie s najväčším množstvom „lajkov“. Suverénne najviac ich dostala otázka, ako by mala vyzerať Slafkovského druhá sezóna, aby sme ju mohli považovať za dobrú.

Po prvej sezóne časť fanúšikov Slafkovského kritizovala, ďalší upozorňovali na to, že v 18 rokoch nie je podstatný počet bodov, ale jeho zlepšovanie. A tréner Martin St. Louis dokonca povedal, že keď si pozrel zápasy s odstupom pár mesiacov, Slafkovský podľa neho vynikal, lebo mal často puk na hokejke, čo znamená, že robil malé veci dobre.

O Slafkovskom hovoril už pomaly každý, ako však svoje začiatky vníma on sám?

Šesťkrát zdôraznil, že chce byť lepší

Keď počujete Slafkovského rozprávať, znie veľmi bezstarostne. Taký bol aj v utorok na tlačovej konferencii pre svojho partnera, kde odpovedal na otázky moderátorky Jany Slačkovej a následne aj novinárov vrátane Denníka N.

Slafkovský na tlačovke povedal, že si z torty môže dať, koľko chce, že sa zbalí až v pondelok večer pred odchodom do Kanady, pomôže mu s tým mama, a že sa celkovo veľmi nestresuje. V ťažších chvíľach si zahrá s kamarátmi „playko“ a už má vyvetranú hlavu.

Lenže v jeho odpovediach bolo popri snahe o humor najviac cítiť, ako veľmi chce byť v budúcej sezóne lepší. Narátali sme šesť prípadov, keď to sám od seba zdôraznil.

Možno najviac výpovedná je však príhoda z maturitného dňa. „So spolužiakmi som

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie