Denník N

Pred začiatkom ligy: Polievka nechce odísť ako zbabelec, Čavrić zatiaľ zostáva a Trnava má nového útočníka

Útočník Róbert Polievka začne sezónu v drese Banskej Bystrice. Foto - TASR
Útočník Róbert Polievka začne sezónu v drese Banskej Bystrice. Foto – TASR

Cez víkend štartuje najvyššia slovenská futbalová liga. Tá má po zmene oficiálneho partnera nový názov – Niké liga.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V popredných kluboch sa udiali výrazne zmeny, a to najmä z hľadiska zloženia kádrov. Väčšina kľúčových hráčov napokon zostala vrátane troch najlepších ligových strelcov minulej sezóny: Nikolu Krstovića, Aleksandara Čavrića a Róberta Polievku.

Keďže prestupové obdobie je vo väčšine krajín približne vo svojej polovici, v najbližších týždňoch ešte možno dôjde k nejakým zmenám.

V prípade slovenských klubov sa však ráta s tým, že už svoje kádre viac-menej vybudovali.

Nová sezóna odštartuje v piatok večer o 20.30 h zápasom medzi Banskou Bystricou a Podbrezovou.

Zmeny v Slovane

Najväčším favoritom na zisk titulu bude opäť Slovan Bratislava, ktorý cez leto získal viacero zaujímavých posíl. Zároveň mu však odišli aj kľúčoví hráči.

Klub sa nedohodol na pokračovaní gruzínskeho záložníka Giorgiho Čakvetadzeho, ktorý sa po skončení hosťovania vrátil do belgického Gentu. Čakvetadze patril v minulej sezóne k najväčším individualitám v lige, jeho zamestnávateľ chcel však vraj za prestup natrvalo 5 miliónov eur, ktoré si Slovan nemohol dovoliť zaplatiť.

Okrem Čakvetadzeho odišli aj Vernon De Marco, Andre Green, Jurij Medveděv či Dávid Holman. Špekulovalo sa aj o prestupe spoľahlivého srbského zakončovateľa Aleksandara Čavrića do Ruska, zatiaľ však zostáva v Slovane.

„Gro mužstva zostalo pokope, odišli štyria hráči zo základu, ale mužstvo sme sa snažili adekvátne doplniť. Uvidíme, čo sa ešte podarí, prestupové obdobie trvá,“ povedal tréner Vladimír Weiss starší pred štartom v Lige majstrov.

Slovan získaval cez leto predovšetkým hráčov, ktorým končili zmluvy. To bol aj prípad dvoch hráčov, ktorých priviedol od priamych konkurentov: panamského pravého obrancu Césara Blackmana z Dunajskej Stredy a gréckeho záložníka Kyriakosa Savvidisa zo Spartaku Trnava.

Okrem neho podpísal zmluvu aj so skúseným rakúskym stopérom Kevinom Wimmerom a na hosťovania získal kanadského brankára Milana Borjana a chorvátskeho záložníka Marka Tolića.

Nechcem odísť ako zbabelec

Slovan potreboval káder doplniť, lebo okrem boja o titul má ambície aj v pohárovej Európe. Ako naznačil aj tréner Weiss, majster možno ešte cez leto niekoho získa.

Je verejne známe, že sa pokúša aj o útočníka Róberta Polievku z Banskej Bystrice, ktorý sa vďaka posledným dvom skvelým sezónam dostal aj do základnej zostavy slovenskej reprezentácie. Slovan sa však

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Futbalová Niké liga

ŠK Slovan Bratislava

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie