Denník N

Do akého klubu prichádza Škriniar? PSG zúrilo, keď im Mbappé poslal list, expert varuje pred jeho odchodom

Kylian Mbappé. Foto - TASR/AP
Kylian Mbappé. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Peter Rutzler z The Athletic patrí v súčasnosti k najväčším novinárskym expertom na Paríž Saint-Germain. Úradujúci francúzsky majster sa stal opäť jedným z kľúčových klubov v letnom prestupovom období, a to pre ságu s Kylianom Mbappém.

Všetko odštartoval list. Francúzska hviezda podpísala minulý rok nový kontrakt s klubom, s ktorým sa dohodla na dvojročnom predĺžení s tým, že v lete tohto roka sa musí rozhodnúť, či predĺži o ďalší rok, teda do roku 2025.

Mbappé poslal vedeniu klubu formálne oznámenie, ktorým potvrdil, že zmluvu nepredĺži a nadchádzajúca sezóna by mala byť jeho posledná v drese PSG.

To vedenie rozzúrilo a spolu s katarskými majiteľmi urobilo kľúčové rozhodnutie – buď Mbappé odíde hneď, alebo predĺži kontrakt. Neexistuje, že odohrá poslednú sezónu a po nej zadarmo posilní Real Madrid. To Mbappé zase povedal, že kontrakt naplní, aj keby mal sezónu presedieť na lavičke.

„Máte tu klub, ktorý sa cíti zradený, a myslí si, že by mu Mbappé mal pomôcť tým, že zaňho dostane prestupovú sumu, a na druhej strane extrémne mocného hráča, ktorý cíti, že je v práve. Mbappé vidí kontrakt, ktorý sa snaží naplniť,“ hovorí v rozhovore Peter Rutzler.

Dočítate sa:

  • prečo sa klub cíti bezradne;
  • že delegácia zo Saudskej Arábie bola v Paríži, no Mbappé odmietol rokovať;
  • či sa stal najmocnejším futbalistom na svete;
  • kto si ho môže dovoliť;
  • Prečo je Milan Škriniar posilou, ktorú PSG potreboval.
Zľava prezident klubu Násir Al-Chelajfí a Kylian Mbappé. Foto – TASR/AP

Mbappé sa stal súčasťou najväčšej prestupovej ságy tohto leta. Ako to na vás pôsobí?

Áno, spolu s prestupom Lionela Messiho do MLS klubu Inter Miami je to najväčší moment súčasného futbalového sveta. Neuveriteľné bolo, už keď sa Mbappé neocitol na tímovom liste na predsezónne turné v Japonsku, na čo klub oznámil, že toto leto ho buď predá, alebo musí Kylian Mbappé podpísať kontrakt. Počíta sa s tým, že odohrá poslednú sezónu v PSG a následne sa budúce leto stane hráčom Realu Madrid. Nič mu v tom nebráni, až na vytrvalý tlak PSG.

V minulom roku predĺžil zmluvu o dva roky a podľa vlastných slov už vedeniu povedal, že na dlhšie sa klubu už neupíše. Toto leto to len potvrdil, PSG však zúri. Myslíte si, že sa k PSG zachoval neférovo?

Na zodpovedanie tejto otázky sa musíme vrátiť do leta minulého roka, keď Mbappé podpisoval novú zmluvu s PSG. Vtedy sa zdalo, že klub opustí, jednou nohou bol už v Reale Madrid. Pre klub aj katarských majiteľov to bol veľký úspech, Mbappé bol kľúčovým hráčom ich športového projektu a pre Katarčanov bol dôležitým komerčným ťahákom aj pred tamojším svetovým šampionátom, ktorý sa odohral na konci minulého roka.

Keď sa pozriete na tú slávnu fotku Mbappého s dresom, tak tam bolo napísané 2025. Aj keď podpísal kontrakt len na dva roky, teda do roku 2024. Čo to znamená? Že on, Kylian Mbappé, má

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

futbalové prestupy

Ligue 1

Milan Škriniar

Rozhovory

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie