Denník N

Obžalovaný Kováčik ďakoval svedkovi Zurianovi. O skutku síce nič nevedel, ale hovoril o manipuláciách v konaniach

Dušan Kováčik na súde. Foto - N
Dušan Kováčik na súde. Foto – N

Obhajobe Dušana Kováčika vychádza taktika spochybňovania svedkov. V piatok jej k tomu na súde pomohli traja expolicajti. Ani jeden nevypovedal k skutkom, z ktorých je obžalovaný bývalý špeciálny prokurátor, no hovorili o tom, ako sa vraj manipulovali vyšetrovania. Reč došla aj na kľúčového svedka obžaloby Bernarda Slobodníka.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Na súdnych pojednávaniach sa často nestáva, aby obžalovaní ďakovali svedkom za to, že prišli vypovedať v ich prípade. Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik v piatok takúto výnimku urobil a verejne ďakoval za „občiansku odvahu“ bývalému šéfovi Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislavovi Zurianovi.

Dalo sa očakávať, že jeho svedectvo bude v Kováčikov prospech. Zuriana totiž predvolali na návrh obhajoby.

„Upozorňovali sme, že v tejto veci boli vypočutí svedkovia, ktorí k veci nevedeli absolútne nič povedať, ale taký dôležitý svedok ako pán Zurian vypočutý nebol,“ skonštatoval Kováčik po výsluchu svedka.

Bývalý šéf NAKA, ktorý odišiel z polície v roku 2021, pritom v úvode svojho svedectva povedal, že „nevie nič“, pokiaľ ide o skutok, z ktorého je Kováčik obžalovaný. Ide o úplatok 50-tisíc eur, ktorý podľa obžaloby zobral od Petra Košča. Stalo sa to ešte v roku 2016, keď Zurian nepôsobil v NAKA.

Kľúčový bol však jeho dôvetok. Zurian prišiel na súd rozprávať o tom, ako sa dozvedel o 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dušan Kováčik

Vojna v polícii

Slovensko

Teraz najčítanejšie