Denník N

Táto UFO mánia popiera cnosti vedy

Ilustračné foto – Adobe Stock
Ilustračné foto – Adobe Stock

Veda nie je založená na viere, výpovediach z druhej ruky ani bombastických tvrdeniach tam, kde sa ponúka skôr skromnosť a prirodzené vysvetlenie.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V americkom kongrese sa túto stredu hovorilo o možnej existencii UFO. Svedecké výpovede sprevádzal poriadny humbug, napríklad v Slate napísali, že „nič už nebude také ako predtým“.

Bývalý spravodajský dôstojník David Grusch v snemovni vypovedal, že americká armáda už desaťročia zbiera neidentifikované lietajúce objekty (UFO), ktoré pristáli alebo havarovali na Zemi, a technológiu sa usiluje skopírovať. Armáda podľa neho vlastní aj „neľudský“ (z angl. nonhuman) biologický materiál.

Tajný projekt vraj financovala presúvaním peňazí z iných programov.

V starších rozhovoroch mal Grusch ešte pompéznejšie vyjadrenia, keď povedal, že americká vláda objavila vesmírnu loď veľkú ako futbalové ihrisko alebo „mŕtvych pilotov“ z mimozemského plavidla. No pod prísahou v kongrese odmietol hovoriť o podrobnostiach týchto prípadov a odvolal sa pritom na otázky bezpečnosti.

Pentagón poprel Gruschove slová. Komu veriť a ako o téme UFO uvažovať?

David Grusch (v strede) hovoril v kongrese o mimozemšťanoch. Foto – AP

Výpovede z druhej ruky

Grusch sa v kongrese vyjadril, že „hovorím o faktoch, ako mi boli povedané“. Inými slovami, muž na vlastné oči nikdy nevidel žiadne lietajúce taniere ani mimozemských mŕtvych pilotov a len sa o nich dopočul. Desiatky svedkov ho vraj uistili, že existujú.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Človek

Prírodné vedy

Vesmír

Komentáre, Veda

Teraz najčítanejšie