Denník N

Po verdikte sa rozplakal. Ani záver „nevinný“ nemusí znamenať, že sa Kevin Spacey vráti na filmové plátna

Kevin Spacey pred budovou londýnskeho súdu. Foto - TASR/AP
Kevin Spacey pred budovou londýnskeho súdu. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Keď v stredu padol na londýnskom súde verdikt „nevinný“, herec Kevin Spacey sa na lavici obžalovaných rozplakal.

Potom si položil ruku na hruď a poďakoval porote, ktorá ho zbavila obvinení z deviatich sexuálnych deliktov voči štyrom mužom.

Ešte pred odchodom z budovy pobozkal na tvár dvoch strážnikov a vydal sa von, kde už naňho čakali fanúšikovia skandujúci: „Milujeme ťa, Kevin!“

64-ročný herec pôsobil veľmi unavene a fanúšikom sa prihovoril len na minútu. „Viem, že mnohí z vás rozumejú, že po tom, čo sa dnes stalo, musím toho ešte veľa spracovať,“ začal svoj krátky prejav.

Následne sa poďakoval všetkým zainteresovaným, so zaťatými perami sa pozrel dole a dodal: „To je všetko, čo som teraz musel povedať. Ďakujem veľmi pekne.“

Kresba plačúceho Kevina Spaceyho z londýnskeho súdu. Zdroj -TASR/AP

Spacey bol právom považovaný za jedného z najlepších hercov svojej generácie, stvárnil výrazné úlohy vo filmoch Americká krása, Svet podľa Prota a Sedem alebo v úspešnom seriáli House of Cards. Od roku 2017 však čelil viacerým obvineniam zo sexuálneho napadnutia. Päť z nich sa dostalo aj pred súd.

V texte ďalej sa dočítate, ako sa celá kauza vyvíjala, čo môže znamenať verdikt súdu pre Kevina Spaceyho aj aký význam môže mať tento prípad pre mužské obete sexuálneho obťažovania.

Prvý prípad a stratené dôkazy 

Za prvú osobu, ktorá v roku 2017 prehovorila o Spaceyho nevhodnom správaní, sa považuje herec zo seriálu Star Trek: Discovery Anthony Rapp. V skutočnosti sa však ešte pár dní pred ním na Twitteri ozvala televízna reportérka z Bostonu Heather Unruh.

Podľa Unruhovej výpovede Spacey v roku 2016 stretol jej vtedy 18-ročného syna v reštaurácii, kde mu kupoval drinky, hoci v USA je legálne piť alkohol až od 21 rokov. Herec potom podľa jej slov začal opitého chlapca chytať za genitálie. „Snahy môjho syna odtiahnuť sa a dostať zo seba Spaceyho ruky boli úspešne len na chvíľu.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Filmy

Seriály

Sexuálne zneužívanie

Kultúra

Teraz najčítanejšie