Denník N

Košice sú späť, Slovan vypredali za 24 hodín. Na takých sa ľudia chodia pozerať, povedal Weiss o 18-ročnom hráčovi

Základná zostava FC Košice. Foto – TASR
Základná zostava FC Košice. Foto – TASR

FC Košice remizovali v 1. kole novej sezóny Niké ligy na domácom štadióne so Slovanom Bratislava 0:0.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Do Košíc sa v sobotu večer po ôsmich rokoch vrátila najvyššia slovenská futbalová súťaž. Zápas so Slovanom Bratislava vypredali za 24 hodín.

„Pre nás Košičanov je to veľký futbalový sviatok,“ hovorí nám fanúšik FC Košice Martin, ktorý prišiel na zápas spolu so svojím synom.

Oficiálny počet divákov v novej Košickej futbalovej aréne bol 5 836. Po kompletnom dostavaní by sa na moderný štadión malo zmestiť až 12 658 fanúšikov.

V sobotu doobeda v Košiciach síce pršalo, no vo večerných hodinách dážď ustál. Nad arénou sa pred úvodným výkopom dokonca objavila dúha.

Pred štadiónom sme stretli aj 84-ročného fanúšika Košíc. „Niečo som už prežil,“ smeje sa a hovorí, že si myslí, že dnes to bude remíza. „My budeme spokojní aj s bodom, len aby sme neprehrali,“ pokračuje. Pri otázke na novú arénu sa starý pán usmeje a hovorí: „Máme pýchu Košíc, lebo keď sa dokončí, tak to bude niečo nádherné.“

Veľký záujem o zápas mali aj fanúšikovia z Bratislavy a na štadióne bolo počuť hlavne prekrikovanie medzi sektorom domácich a sektorom hostí, ktoré sa nachádzali v opačných rohoch Košickej futbalovej arény. Slovan prišlo podporiť asi štyristo ľudí. Organizátori sa báli možných konfliktov medzi oboma fanúšikovskými tábormi. Nič vážne sa však napokon nestalo, hoci povzbudzovanie sprevádzali vulgarizmy.

Pred úvodným výkopom sa zo sektora domácich šíril dym. Foto – TASR

Weiss: Na takýchto hráčov sa ľudia chodia pozerať

Veľkým otáznikom bola pred zápasom zostava Slovana. Bratislavčania aktuálne bojujú v 2. predkole Ligy majstrov proti tímu Zrinjski Mostar. Prvý zápas na ihrisku majstra Bosny a Hercegoviny síce vyhrali 1:0, ale odveta na nich čaká už v utorok na Tehelnom poli.

Tréner Vladimír Weiss st. preto šetril viacerých hráčov. V porovnaní s utorňajším zápasom na pôde Zrinjského Mostaru vymenil okrem brankára Milana Borjana celú základnú jedenástku.

Zápas proti Košiciam začínali iba na lavičke napríklad Kyriakos Savvidis, Marko Tolić, Tigran Barseghyan či Sharani Zuberu. Vladimír Weiss ml., Aleksandar Čavrić, Kenan Bajrić a Džaba Kankava zase v zostave chýbali úplne.

Prvý štart v základnej zostave Slovana v ligovom zápase v Košiciach absolvoval iba 18-ročný Slovák

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Futbalová Niké liga

ŠK Slovan Bratislava

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie