Denník N

Hotel Aston je pre Žigu dôležitý. Ako svedok mohol pod prísahou klamať, čo sa tam dialo

V ružinovskom Hoteli Aston má Peter Žiga kancelárie. Foto N - Tomáš Benedikovič
V ružinovskom Hoteli Aston má Peter Žiga kancelárie. Foto N – Tomáš Benedikovič

Exminister Peter Žiga, ktorý kandiduje za Hlas z jedenásteho miesta, vypovedal v kauze odsúdeného expolicajta na súde. Otázne je, či jeho slová nebude teraz preverovať polícia ako krivú výpoveď.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dvojnásobného ministra a kandidáta Hlasu v parlamentných voľbách Petra Žigu možno čakajú trestnoprávne opletačky. Stíhať ho môžu za krivú výpoveď. Na súde, ktorý rozhodoval o korupčnej kauze, vypovedal pod prísahou a verejne prisľúbil, že bude vypovedať pravdu a vedome nič nezamlčí.

Súdy však verzii Žigu a jeho príbuzného neuverili. To môže mať pre jedenástku na kandidátke Hlasu ešte v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch veľmi nepríjemné následky.

O čo teda ide? O to, kto všetko sa pred siedmimi rokmi stretol v jednom bratislavskom hoteli a o čom sa tam hovorilo.

Čo sa dialo v hoteli Aston

„Na žiadnom stretnutí

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bödörovci

Hlas

Peter Žiga

Slovensko

Teraz najčítanejšie