Denník N

Od Slafkovského sa dá očakávať 20 gólov a 40 bodov, tvrdí Basu. Negatívne reakcie ho zarazili

Juraj Slafkovský. Foto -TASR/AP
Juraj Slafkovský. Foto -TASR/AP

V klube je pretlak útočníkov a viacero expertov v Montreale naďalej tvrdí, že by mu pomohol čas na farme v Lavale.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Nejaké ciele mám, ale nechám si ich pre seba a potíšku budem na nich pracovať,“ povedal Juraj Slafkovský minulý týždeň na stretnutí s novinármi v Bratislave.

V utorok odletel do Montrealu, kde bude pokračovať v príprave na svoju druhú sezónu v NHL. V tej prvej získal 10 bodov v 39 zápasov a momentálne fanúšikov Canadiens zo všetkého najviac zaujíma, čo od neho môžeme očakávať od októbra.

Hoci je naďalej najdôležitejší jeho progres, expert na Montreal Arpon Basu z The Athletic sa rozhodol očakávania aj kvantifikovať a vysvetliť.

St. Louis mu dá väčšiu voľnosť

Basua zarazili negatívne reakcie na Slafkovského prvú sezónu od časti montrealských fanúšikov. Z toho, čo mu povedal tréner Canadiens Martin St. Louis, nadobudol dojem, že Slafkovský dostane oveľa väčší priestor.

„Počas prvej sezóny som v ňom videl potenciál. Videl som kombináciu veľkej postavy a šikovnosti. Videl som chlapca, ktorý sa snažil adaptovať sa na najlepšiu ligu na svete a spravil dôležité kroky, aby sa mu to podarilo. No tiež som videl chlapca, ktorý sa bál

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie