Denník N

Newsfilter: Hlas sa od Smeru môže dištancovať, koľko chce, systém našich ľudí zahŕňal aj jeho tváre 

Peter Žiga. Foto - TASR
Peter Žiga. Foto – TASR

1.Smerácke dedičstvo, ktorého sa Hlas nedokázal zbaviť. 2. Ďalší prieskum drží veľa strán v neistote 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1.Smerácke dedičstvo, ktorého sa Hlas nedokázal zbaviť 

Strana Hlas robí veľa preto, aby sa odlíšila od Smeru. Jej predstavitelia cielene nešíria hoaxy o Sorosovi, Ukrajine a progresívcoch, nepodliezajú extrémistom, dávajú si pozor na to, aby neboli vulgárni či nenávistní, sú viac-menej orientovaní na západné štruktúry.

Nie sú proruskí, aj keď pri vojne na Ukrajine nikdy nezabudnú spomenúť, že by sa malo myslieť aj na Slovákov a ich problémy. V Hlase sa hrajú na rustikálnych, čo im veľmi nepasuje, ale v tejto kampani je aj v iných stranách násilnej autenticity toľko, že nevyčnievajú z radu.

To všetko im pomáha udržať si postavenie strany, s ktorou sa po voľbách počíta aj v prípadnej koalícii bez Smeru a extrémistov.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hlas

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Smer

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie