Denník N

Slovan už má istú európsku jeseň. Pomohol aj útočník, ktorý už mohol byť v Rusku

Čavrić oslavuje svoj gól s trénerom Weissom. Foto - TASR/Pavel Neubauer
Čavrić oslavuje svoj gól s trénerom Weissom. Foto – TASR/Pavel Neubauer

Slovan Bratislava zvládol odvetu 2. predkola Ligy majstrov s mužstvom Zrinjski Mostar. Doma remizoval 2:2 a už má istú účasť minimálne v skupine Európskej konferenčnej ligy.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Prvý gól včerajšieho zápasu dal Slovan, postaral sa oň Aleksandar Čavrić, najlepší strelec klubu v minulej sezóne.

Srbský útočník pritom už nemusel byť v Slovane. Od začiatku prestupového obdobia sa hovorí o jeho odchode. Záujem mali kluby z Číny a Saudskej Arábie, najviac sa však Čavrića snažil získať jeden konkrétny ruský klub.

Do Slovana prišla už začiatkom júla ponuka, Rubin Kazaň je za srbského útočníka ochotný zaplatiť milión eur. Slovan si, aspoň zatiaľ, svojho kanoniera udržal, Čavrićov odchod je však stále reálny.

„So službami najlepšieho strelca belasých v minulej sezóne môžeme naďalej počítať minimálne do konca kvalifikačných bojov v európskych súťažiach. Prípadné uvoľnenie Čavrića bude následne možné len v prípade, že budeme mať k dispozícii adekvátnu náhradu na tento post,“ informoval Slovan na sociálnych sieťach.

V 3. predkole Ligy majstrov sa Slovan stretne s lepším z dvojice Šeriff Tiraspol, Maccabi Haifa. Prvý zápas vyhral moldavský Šeriff 1:0. Ak Slovan vypadne, bude hrať play-off Európskej ligy.

V tomto texte sa dozviete, kto by mohol Čavrića v kádri nahradiť či akú džentlmenskú dohodu má hráč so Slovanom.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Liga majstrov

ŠK Slovan Bratislava

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie