Denník N

Boj so zbraňou odmietol, potom to odvolal. Na vyhlásení trvá 50-tisíc mužov, štát im teraz posiela listy

Štát posiela rozhodnutia mužom, ktorí v januári podali vyhlásenie, že v prípade vojny odmietajú bojovať so zbraňou. Konšpirátori a extrémisti začiatkom roka strašili mobilizáciou, štátu aj v dôsledku toho prišlo rekordne veľa vyhlásení. Teraz sa šíria nové dezinformácie.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Keď tridsaťsedemročný programátor Michal z Bratislavy začiatkom roka podal vyhlásenie, na základe ktorého by ho v prípade vypuknutia vojny nemohli povolať do ostrého boja, pohádal sa s kamarátom. Ten s takýmto postojom v čase vojny Ruska proti Ukrajine nesúhlasil. Táto téma v januári rozdelila Slovensko, možnosť podať takéto vyhlásenie preberali v tisíckach rodín a v mnohých kolektívoch.

„Ako prichádzali ďalšie správy z frontu, že Ukrajinci vzdorujú Rusom, rozležalo sa mi v hlave, že kolega, ktorý je zároveň

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hoaxy a propaganda

Martin Sklenár

Slovenská armáda

Vojna na Ukrajine

Slovensko

Teraz najčítanejšie