Denník N

Pane, a v čom je problém? Končí Buffon, legendárny brankár, ktorý vedel, aké dôležité je spraviť chybu

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gianluigi Buffon odchádza ako brankár, ktorý definoval svoju éru. A tá trvala takmer tri dekády. Buffon debutoval v A-tíme Parmy v roku 1995 ako 17-ročný mladík a rýchlo sa stal jedným z najlepších na svete. Teraz končí kariéru v 45 rokoch a s futbalom sa rozlúčil návratom práve do Parmy, ktorá už hrá v Serii B.

„To je všetko, priatelia. Dali ste mi všetko. Ja som vám dal všetko. Dokázali sme to spolu,“ napísal v príspevku na Instagrame.

Buffon získaval trofeje a stal sa svetovou hviezdou, ale zároveň rozprával aj o tom, že napriek úspechom trpel depresiami a záchvatmi paniky. Bol však jedným z ikonických talianskych hráčov na začiatku 21. storočia.

Napríklad aj popri tvorcovi hry Andreovi Pirlovi. Ten vo svojej autobiografii napísal, že keď kráčal na penaltu v rozstrele na konci finále MS 2006, snažil sa, aby sa jeho oči stretli s Buffonovými, lebo veril, že z jeho pohľadu získa sebavedomie.

Buffon vždy pôsobil mimoriadne sebavedomo. V novembri 1995 začali tréneri v Parme uvažovať, že by ho mohli postaviť do brány aj v Serii A, hoci bol stále veľmi mladý. Parma práve hrala so silným AC Miláno a talentovaný Buffon bol výborný na tréningoch.

Diskutovali však, či náhodou nespraví chybu, ktorá by mu sťažila začiatok kariéry.

Pane, a v čom je problém?

Hlavný tréner Nevio Scala preto pred zápasom prišiel za Buffonom do hotelovej izby.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Serie A

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie