Denník N

Ak by neotehotnela, už by spolu ani neboli. Ako zákon proti potratom z tínedžerov urobil rodičov

Brooke a Billy hrajú kameň, papier, nožnice, aby určili, kto deťom vymení plienky. Foto - Carolyn Van Houtenová/Washington Post
Brooke a Billy hrajú kameň, papier, nožnice, aby určili, kto deťom vymení plienky. Foto – Carolyn Van Houtenová/Washington Post

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Píše Caroline Kitchenerová, článok zverejňujeme so súhlasom The Washington Post.

Brooke Highová nebola na rodinu pripravená. 19-ročná žena sedela na kraji svojej postele s mokrými vlasmi a počúvala plač svojich dvoch dcér – dvojčiat – za dverami izby. Jedna z nich zrejme zhodila tanier a potom fľašu.

Jej 19-ročný manžel Billy High mal byť s nimi. Brooke však počula, ako mu na telefóne znie jeden z jeho obľúbených televíznych seriálov.

Počkala niekoľko minút a pripomenula si všetko, čo jej povedala manželská poradkyňa. Správajte sa k svojmu partnerovi tak, ako by ste chceli, aby sa správal on k vám. Zjemnite tón. Nekričte.

Napokon začula, ako Billy konečne dvíha dievčatá z ich stoličiek. Potom sa ozvalo hlasné šplechnutie.

Brooke sa preto ponáhľala za svojimi dcérami, pričom prekračovala zvyšky ich raňajok ležiace na podlahe. Jedno z dvojčiat vybehlo z kúpeľne, plakalo a bolo poliate vodou z toalety.

„Povedala som ti, aby si dal riad do umývačky, a ty si tu 30 minút len stál,“ vravela Brooke Billymu. „A zatiaľ čo si nedával pozor, dievčatá sa dostali na ten prekliaty záchod.“

„Okúpeš ich?“ spýtala sa.

Keď Brooke Billyho stretla v máji 2021 v skejtparku v texaskom meste Corpus Christi, nemohla ani tušiť, ako bude vyzerať jej život o dva roky neskôr. Pripravovala sa na školu zameranú na obchod s nehnuteľnosťami a užívala si dni na pláži so svojím novým priateľom.

Potom však zistila, že je v treťom mesiaci tehotenstva. A pre nový zákon už v Texase nemohla ísť na interrupciu. Najbližšia klinika, ktorú mohla navštíviť, bola vzdialená 13 hodín jazdy autom v Novom Mexiku.

O šesť mesiacov neskôr porodila Kendall a Oliviu.

Symbol polarizujúcej verejnej debaty

Brooke, Billy a ich novonarodené dievčatá sa objavili v článku Washington Postu iba niekoľko dní predtým, ako bolo minulý rok v lete v Texase zrušené ústavné právo na interrupciu. Rodina sa následne nechtiac stala symbolom polarizujúcej verejnej debaty.

Pre mnohých čitateľov bol príbeh Brooke a Billyho Rorschachovým testom, pričom obe strany ho vnímali ako

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Interrupcie

Rodičovstvo

Vzťahy

Životy žien

Rodina a vzťahy, Svet

Teraz najčítanejšie