Denník N

Kováčik žiada súd, aby pustil seriál o mafii. O špeciálnej prokuratúre vraví, že zúfalí ľudia robia zúfalé činy

Dušan Kováčik na súde vo väzenskej rovnošate a s putami na rukách. Foto - TASR
Dušan Kováčik na súde vo väzenskej rovnošate a s putami na rukách. Foto – TASR

Na jeseň by mohol špeciálny súd rozhodnúť v druhej korupčnej kauze bývalého špeciálneho prokurátora. Dušan Kováčik je obžalovaný z prijatia úplatku 50-tisíc eur za ututlanie dvoch prípadov.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Zúfalí ľudia robia zúfalé činy,“ povedal vo štvrtok na súde Dušan Kováčik na adresu špeciálnej prokuratúry, ktorú dlhé roky viedol. Bývalý špeciálny prokurátor vo väzenskej rovnošate z lavice pre obžalovaných presviedčal sudcu, že Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) pokračuje v manipulovaní jeho prípadu.

Momentálne ho súdia pre podozrenie z prijatia úplatku 50-tisíc eur za ututlanie dvoch prípadov. Kováčik špeciálnu prokuratúru spochybňuje, odkedy ho začala v októbri 2020 trestne stíhať. V jednej korupčnej kauze už dostal osem rokov a počas pojednávania druhého prípadu v kritike pokračuje.

Zúfalstvo podľa Kováčika

O zúfalosti prokuratúry podľa Kováčika svedčí dianie po tom, ako jeho obhajca Erik Magál 16. mája doručil Špecializovanému trestnému súdu odbornú správu od kriminálneho psychológa, podľa ktorej je niekdajší šéf finančnej polície NAKA z éry Smeru Bernard Slobodník nedôveryhodný. Ide o kľúčového svedka kauzy, ktorý Kováčika usvedčuje z korupcie.

V rovnaký deň 16. mája Slobodníkov advokát Peter Kubina e-mailom oslovil prokurátora ÚŠP Michala Šúreka, ktorý má prípad na starosti, s informáciou, že Slobodník má fotoknihu, ktorú chcel poskytnúť ako dôkaz.

Fotoknihou reagoval Slobodník na výpovede

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Daniel Lipšic

Dušan Kováčik

Špecializovaný trestný súd

Vojna v polícii

Slovensko

Teraz najčítanejšie