Denník N

Hral s amatérmi a rozmýšľal, že skončí s futbalom. Teraz Taylor strieľa góly s Messim

Zľava Robert Taylor a Lionel Messi. Foto - TASR/AP
Zľava Robert Taylor a Lionel Messi. Foto – TASR/AP

„Kto je Robert Taylor? Odkiaľ prišiel?“ kričal komentátor americkej MLS.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V noci zo stredy na štvrtok strelil Lionel Messi ďalšie dva góly, tentoraz pri víťazstve Interu Miami nad Orlandom City 3:1. Popri Argentínčanovi však na seba upozorňuje aj hráč, ktorý ešte pred pár rokmi rozmýšľal o zmene profesie.

Jeho meno je Robert Taylor, má 28 rokov a pochádza z Fínska, konkrétne zo 100-tisícového mesta Kuopio. Zdá sa pritom, že kariéru Taylora môžeme rozdeliť na dve časti. Pred príchodom Messiho do Miami a po ňom.

Počas minulej sezóny odohral Taylor v MLS dokopy 34 zápasov, v ktorých strelil tri góly a k tomu pridal tri asistencie. Od príchodu Messiho sa však z Taylora stal akoby iný hráč.

Proti Orlandu hneď v úvode predviedol nádhernú prihrávku, ktorou vyradil prakticky celú obranu súpera a Messi zvnútra šestnástky bez problémov skóroval.

Kvalitu tejto prihrávky si pritom dobre uvedomoval aj samotný Messi, ktorý sa po strelení gólu otočil a prstom z vďaky ukazoval smerom na Taylora.

Americkí komentátori zostali opäť zaskočení kvalitou prihrávky a nezostalo im nič iné ako zložiť Taylorovi ďalšiu poklonu.

„Je neuveriteľné vidieť, ako sa Robert Taylor chopil tejto príležitosti. Pred rokmi hral neligový futbal v Anglicku a uvažoval, že zmení profesiu. Dnes má na svojom konte tri góly a dve asistencie v posledných troch zápasoch a žije sen každého futbalistu po boku Lionela Messiho.“

Messi na hodinách angličtiny

Na ihrisku si ho nemôžete nevšimnúť. Behá, je aktívny a ukazuje neuveriteľný cit pre hru. V troch dueloch strelil Taylor tri góly a pridal dve asistencie. Nikomu Messiho príchod nepomohol viac ako práve jemu.

„Celý život som ho sledoval, ako hrá v tých najlepších ligách na svete, a to, že teraz môžem hrať s ním v jednom tíme, je šialené. Vidím ho, ako

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Lionel Messi

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie