Denník N

Stretnú sa Rus, rasista, homofób a ten, čo šikanoval. Nie je to zlý vtip, ale zápas extraligy

Kevin Jendroľ hral v minulej sezóne za Prešov. Pred pár týždňami homofóbne urážal moderátora TA3 Rastislava Ilieva. FOTO TASR - Ján Krošlák
Kevin Jendroľ hral v minulej sezóne za Prešov. Pred pár týždňami homofóbne urážal moderátora TA3 Rastislava Ilieva. FOTO TASR – Ján Krošlák

Komentár.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Slovenská hokejová extraliga mala na jar vydarené play-off. V posledných rokoch dokonca vychovala hráčov pre draft či priamo NHL.

Mali to byť dôkazy, že náš hokej už začína byť modernejší, vyspelejší, svetovejší. Je pravda, že kvalita súťaže išla hore a väčšina klubov pracuje profesionálnejšie než v minulosti.

Lenže udalosti posledných mesiacov ukazujú, že náš hokej modernejší, vyspelejší ani svetovejší nie je.

Sú v ňom totiž ľudia, ktorí sa neštítia robiť veci v slušnej spoločnosti neprípustné. Ostatní sa možno ohradia, že ide o pár jednotlivcov, ale prečo sú potom tí slušní ticho?

Kde je pobúrenie Slovenského zväzu ľadového hokeja, ostatných klubov, hokejovej verejnosti?

Pre extraligu je to v posledných mesiacoch jedna PR katastrofa za druhou a hanba má už aj svetové rozmery.

Aj jeden z najprestížnejších športových webov The Athletic si všimne, keď zoberiete hráča, ktorého nikto na svete nechce, pretože nútil 14-ročného chlapca so zdravotným znevýhodnením, aby jedol

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Hokejová extraliga

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie