Denník N

Našla si o 23 rokov mladšieho partnera: Kým sa náš vzťah skončí, môže to byť pekné a za to to stojí

Foto - Deník N/Gabriel Kuchta
Foto – Deník N/Gabriel Kuchta

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Darina Křivánková sa ako novinárka roky venovala filmu. Písala filmové recenzie, ale robila aj rozhovory s najväčšími svetovými hviezdami.

Jedného dňa ju rozprávanie s osobnosťami typu Brada Pitta prestalo uspokojovať. Začala písať o jedle, niekoľko rokov viedla časopis F.O.O.D.

Veľkú zmenu nakoniec urobila aj v osobnom živote. Našla si partnera, ktorý je o 23 rokov mladší, presťahovala sa s ním z Prahy do Českého Krumlova a spolu si tam otvorili bistro Topinka (v slovenčine Hrianka).

V rozhovore vyvracia najväčšie mýty, ktoré kolujú o vzťahu staršej ženy s výrazne mladším mužom, a hovorí, ako na taký vzťah reagujú ľudia.

Približuje svoj názor na dnešných päťdesiatnikov a vraví, prečo si myslí, že by firmy mali angažovať do vedenia päťdesiatročné ženy. Odpovedá však aj na otázky, ako sa dá najviac ušetriť na jedle a prečo sa v supermarketoch treba vyhýbať zľavám.

V živote ste ma prekvapili viackrát. Napríklad keď ste z práce novinárky, ktorá sa stretávala so svetovými hviezdami, prešli na písanie o jedle. Najviac ste ma však zaskočili, keď ste si našli o 23 rokov mladšieho priateľa. Ako sa to stane?

To si nenaplánujete. Nechcela som to, ale stalo sa. Mala som za sebou dlhé manželstvo a rozvod, pár rokov som žila sama, stretávala som sa s mužmi rôzneho veku. Zamerala som sa primárne na svojich rovesníkov, ale väčšinou to boli dosť smutné príbehy.

Prečo?

Hoci boli päťdesiatnici, boli to spravidla veľmi nedospelí muži, ktorí mali neusporiadaný život, úplne nejasné priority a zvláštne rebríčky hodnôt.

Čím to je? Akí sú dnešní päťdesiatnici?

To sa mi nepodarilo rozlúštiť. Nechcem všetkých hádzať do jedného vreca. Išla som na zoznamky, pretože v prostredí, v ktorom som sa pohybovala, sa mi nepodarilo nájsť niekoho, s kým by som si vedela predstaviť svoju budúcnosť.

Vnímala som to tak, že na zoznamke stretnem mužov, ktorých by som v bežnom živote nestretla. Že si rozšírim spektrum – sociálne, intelektovo… A to sa podarilo. Ale nepodarilo sa mi natrafiť na niekoho, s kým by mi to dávalo zmysel.

Čo je zač slobodný päťdesiatnik zo zoznamky?

Zväčša sú to chlapi, ktorí vo svojom živote idú druhé, tretie,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Gastro a jedlo

Rozhovory

Vzťahy

Životy žien

Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie