Denník N

Skutočný príbeh princa podozrivého z vraždy, dokument o bojovníkovi proti talianskej mafii a ďalšie tipy na dobré seriály

Posledný princ. Foto - Netflix
Posledný princ. Foto – Netflix

Osobný výber redakcie Denníka N z aktuálnej ponuky filmov a seriálov, ktoré sa dajú pozerať online.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vendeta: Pravda, klamstvá a mafia (Netflix)

Šesťdielny taliansky dokument o excentrickom novinárovi Pinovi Maniacim (skôr je to taký taliansky Rudolf Vasky), ktorý vo vlastnej televízii Telejato vystupuje ako bojovník proti mafii. V príbehu proti nemu stojí arogantná sudkyňa Silvana Sagutová, ktorá spravuje majetok zaistený mafii.

Na prvý pohľad niečo, čo by nemalo mať určite šesť dielov, ale mne to neprekážalo. Ide totiž o výborný náhľad do sveta talianskej justície, ktorá tvorcov pustila na všetky súdne pojednávania. Seriál zároveň ukazuje, aká veľká je sloboda slova v Taliansku a akým bizarným médiám umožňuje fungovať.

Tvorcovia pracovali na seriáli zhruba päť rokov a pustil ich k sebe Maniaci aj Sagutová. Seriál vznikol v roku 2021 a po jeho dopozeraní ešte odporúčam vyhľadať si, ako tento skutočný príbeh dopadol.

Posledný princ (Netflix)

Trojdielny taliansky dokumentárny seriál o okolnostiach vraždy nemeckého tínedžera v roku 1978. Na prvý pohľad nezaujímavá vec, lenže hlavným podozrivým je následník talianskeho kráľa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Seriály

Tipy na filmy a seriály

Kultúra

Teraz najčítanejšie