Denník N

Newsfilter: Len Zsuzsová to nemohla byť, hovorí jediný sudca, čo hlasoval za Kočnerovu vinu

1. Sudca Pikna argumentuje v prospech Kočnerovej viny. Má to logiku. 2. Otrepaná otázka, na ktorú v Hlase nechcú odpovedať. 3. Stredovek v Trnave si odniesli zraniteľné deti

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh 

1. Sudca Pikna argumentuje v prospech Kočnerovej viny. Má to logiku

V máji tohto roka Špecializovaný trestný súd rozhodol, že v prípade vraždy Jána Kuciaka a prípravy vraždy prokurátorov je vinná len Alena Zsuzsová, ale nie Marian Kočner. Išlo už o druhé rozhodovanie tohto súdu.

Prvé rozhodnutie, ktoré však zrušil a následne vrátil späť Najvyšší súd, dopadlo oslobodením oboch z tejto dvojice. Prípad stále nie je ukončený, vracia sa po odvolaní špeciálnej prokuratúry na Najvyšší súd.

Už krátko po vynesení rozsudku, ktorý časť verejnosti šokoval, sa špekulovalo, kto z troch členov senátu v zložení Ružena Sabová, Rastislav Stieranka a Jozef Pikna ako hlasoval, lebo rozhodnutie nebolo jednohlasné.

Aktuality ako prvé zverejnili stanovisko sudcu Piknu, jediného zo sudcov, čo bol za odsúdenie Kočnera. Pikna na deviatich stranách pripojených k písomnému vyhotoveniu rozsudku vysvetlil, prečo si to myslí a prečo je podľa neho nemožné, že by na zorganizovanie a vykonanie celej akcie stačili schopnosti a možnosti Aleny Zsuzsovej.

Na Slovensku nie je častou praxou

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hlas

Marian Kočner

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Smer

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie