Denník N

Slávny ruský novinár spomína na rozhovory s Putinom: Z Kremľa mi volali, čo to vystrájam

Alexej Venediktov a Vladimir Putin. Foto - premier.gov.ru/Wikimedia Commons
Alexej Venediktov a Vladimir Putin. Foto – premier.gov.ru/Wikimedia Commons

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Spoznajte ideologické, historické a geopolitické základy vojny na Ukrajine a jej dôsledky pre Slovensko v knihe Ako Putin stratil Ukrajinu.]

Na oslavách jeho narodenín bývali slávni lídri demokratickej opozície, predstavitelia najvyššej štátnej moci aj najvplyvnejší oligarchovia.

I keď vyvoláva vášne a rozpory medzi politikmi aj v demokratickom tábore, nikto nikdy nespochybnil novinársky talent Alexeja Venediktova, bývalého šéfredaktora zrušenej rozhlasovej stanice Echo Moskvy.

Keď poskytol rozhovor Deníku N a ruskému opozičnému médiu Republic, bol v Moskve. S až nepochopiteľnou ľahkosťou hovoril veci, za ktoré dnes v Rusku zatvárajú ľudí do väzenia.

Ste v Moskve. Môžete s nami hovoriť úplne slobodne?

Áno.

Môžeme sa vás pýtať aj na vojnu a prezidenta Putina?

Pýtať sa môžete, na čo chcete. Odpovedať budem tak, ako uznám za vhodné. A stále hovorím to isté. Takže sa asi so mnou budete nudiť.

Vaše výroky skôr vyvolávajú vášne, než že by sa s vami niekto nudil. Prečo ste teda neodišli z Ruska ako ostatní opoziční novinári?

Pretože

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Alexej Navaľnyj

Médiá

Rozhovory

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Svet

Teraz najčítanejšie