Denník N

Newsfilter: Nie, Kočner nepôjde von, ale ani Kaliňák dnu

1. Kočner dnu, Kaliňák von. 2. S kým chce Hlas vládnuť, ak nie s PS? 3. Mýto je stále veľká zlodejina.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybrala a komentovala Monika Tódová

1. Kočner dnu, Kaliňák von

Keď si špeciálny prokurátor Ján Šanta v pondelok popoludní kupoval ovocie, predavač v stánku sa ho opýtal, či je pravda, že ide púšťať Kočnera. Nie, nie je to pravda, reaguje Šanta, ktorý dozoroval prípad, po ktorom skončil Kočner za mrežami.

Predavač ovocia si však svoju otázku nevymyslel, obhajcovia Mariana Kočnera sa aktuálne naozaj snažia navodiť dojem, že ich klient by sa o pár mesiacov mohol ocitnúť na slobode, hoci je od januára 2021 právoplatne odsúdený v kauze Zmenky na 19 rokov.

Kočnerov advokát Marek Para pre Trend povedal, že inšpekcia ministerstva vnútra na základe žiadosti špeciálnej prokuratúry a súhlasu Špecializovaného trestného súdu (Ján Hrubala) odpočúvala miestnosť, v ktorej Kočner prijímal návštevy v leopoldovskej väznici. To podľa neho znamená, že odpočúvali aj stretnutia jeho ako obhajcu s Kočnerom, čo je neprípustné a malo by to viesť k zrušeniu právoplatného rozsudku.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Maroš Žilinka

Mýto

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Robert Kaliňák

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie