Denník N

Ponuka od Buffala aj telefonát s Yzermanom. Dokument ukázal minúty pred draftovaním Dvorského

Dalibor Dvorský s kľúčovými ľuďmi St. Louis, ktorých uvažovanie priblížil dokument Anatómia draftu. Foto - TASR/AP
Dalibor Dvorský s kľúčovými ľuďmi St. Louis, ktorých uvažovanie priblížil dokument Anatómia draftu. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vedenie St. Louis už pred draftom očakávalo, že by pre klub mohol dopadnúť veľmi úspešne, pretože Blues mali až tri výbery v prvom kole.

Tento rok preto povolili kamery a mikrofóny na miestach, kde sa obvykle vedú prísne tajné rozhovory.

Päťdesiat hodín materiálu klub zostrihal do 20-minutého dokumentu s názvom Anatómia draftu, ktorý zverejnil v pondelok.

Zo slovenského pohľadu je zaujímavé, že zákulisie draftu zachytil práve klub, ktorého prvou voľbou bol z desiateho miesta Dalibor Dvorský.

Diváci vďaka nemu získali lepší obraz o práci skautov a videli aj to, prečo St. Louis draftoval slovenského centra.

Dvorský bol priorita

Tri dni pred draftom riaditeľ skautingu Tony Foltrin povedal, že Dvorský je jeden zo siedmich hráčov, ktorých určite berú, ak počas ich výberu ešte budú k dispozícii.

Riaditeľ skautingu pre Európu Jan Vopat dokonca navrhol, aby sa klub pokúsil o výmenu, v ktorej by získal o niečo vyššie miesto na drafte, a mal tak istotu, že im Dvorského nikto nevyfúkne. „Stále však existuje šanca, že Dvorského môžeme mať aj z desiateho miesta,“ dodá Vopat.

Klub si pred draftom pripravil vlastné poradie hráčov. Dvorský v ňom bol na siedmom mieste. Z toho, čo sme videli v dokumente, sa dá vydedukovať, pred kým bol Dvorský v poradovníku St. Louis.

Je možné, že na zozname vôbec nemali Connora Bedarda, pretože v dokumente odznie, že o ňom ani nemá zmysel sa baviť, keďže pôjde z prvého miesta.

Za Dvorským bol určite Rus Dmitrij Simašev, ktorého draftovala Arizona nečakane zo šiesteho miesta, a takisto Nate Danielson, ktorého z deviateho miesta zobral Detroit.

Generálny manažér Doug Armstrong deň pred draftom povie: „Ak by sme získali Dvorského a k tomu ešte niektorého z hráčov, ktorých máme na zozname do 24. miesta, bol by to dobrý pracovný deň.“

„Úžasný. Obrovské víťazstvo,“ reagujú jeho kolegovia.

Čo sa dialo pri stole

Najzaujímavejšou časťou dokumentu sú rozhovory vedené pri stole počas draftového dňa.

Generálny manažér Doug Armstrong počas neho dostane ponuku od generálneho manažéra Buffala Kevyna Adamsa.

Adams chce jeho desiate miesto vymeniť za trináste miesto Buffala. K tomu pravdaže ponúka aj niečo ďalšie a Armstrongovi sa ponuka pozdáva.

Je ochotný ju prijať, ale len v prípade, ak už nebude k dispozícii Dvorský. Preto narýchlo volá generálnemu manažérovi Detroitu Steveovi Yzermanovi, ktorý si vyberá ako deviaty.

V dokumente počujeme, ako mu do telefónu hovorí: „Môžeš mi

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

NHL

NHL Draft

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie