Denník N

V Barcelone patrili k najlepším priateľom, stretli sa v Interi Miami. Albova prihrávka na gól Messimu pripomenula El Clásico

Zľava Lionel Messi a Jordi Alba. Foto - TASR/AP
Zľava Lionel Messi a Jordi Alba. Foto – TASR/AP

Tréner Gerardo Martino na lavičke, Jordi Alba na kraji obrany, Sergio Busquets v strede poľa a Lionel Messi v útoku.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Bol to moment, na ktorý fanúšikovia Barcelony aj po rokoch hrdo spomínajú. 23. apríla 2017 sa na Štadióne Santiaga Bernábeu v Madride hralo slávne El Clásico. Rozhodca v druhom polčase za stavu 2:2 nadstavil iba dve minúty.

V závere sa však lopta dostala na ľavé krídlo ku krajnému obrancovi Jordimu Albovi. Ten ju následne z prvej poslal na hranicu pokutového územia, kam si zbehol Lionel Messi, ktorý presnou strelou k tyči desať sekúnd pred koncom rozhodol o víťazstve Barcelony 3:2.

Messi si tento víťazný gól na štadióne najväčšieho rivala užil. Keď lopta skončila v sieti, rozbehol sa pred tribúnu plnú fanúšikov Realu Madrid a ukázal im zblízka svoj dres, za ktorého vyzlečenie dostal žltú kartu. Viaceré médiá tento okamih označujú za jeden z najpamätnejších momentov v histórii El Clásica.

O vyše šesť rokov neskôr Messi strelil po Albovej prihrávke identický gól ako v spomínanom El Clásicu. Tentoraz to však toto zohraté duo dokázalo v drese Interu Miami na štadióne FC Dallas.

„V živote sú iba tri istoty. Smrť, dane a Jordi Alba, ktorý spätnou prihrávkou asistuje na gól Messimu,“ glosoval na Twitteri gól proti Dallasu profil EiFSoccer.

Nedeľný duel bol zároveň prvou príležitosťou, keď mohli fanúšikovia Interu Miami vidieť spolu v základnej zostave všetkých troch bývalých hráčov Barcelony – Lionela Messiho, Jordiho Albu aj Sergia Busquetsa. Miami napokon v Dallase zvíťazilo po penaltovom rozstrele a postúpilo už do štvrťfinále súťaže s názvom Leagues Cup.

Nejde len o góly

Messi oficiálne podpísal zmluvu s Interom Miami 15. júla. Iba o pár hodín neskôr však posledný klub americkej MLS oznámil uzavretie kontraktu aj s Busquetsom a 20. júla sa dotiahol príchod Jordiho Albu. Miami tak získalo troch prvotriednych futbalistov, ktorí spolu v rokoch 2012 až 2021 vyhrávali trofeje v drese Barcelony.

„Som veľmi šťastný, že sme sa s rodinou rozhodli prísť do tohto mesta,“ povedal Messi po tom, čo si na seba prvýkrát obliekol dres Interu Miami.

Viacerí odborníci však poukazovali na to, že pre Messiho je dôležité, že spolu s ním prišli do Ameriky aj jeho bývalí spoluhráči.

„On cíti, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Lionel Messi

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie