Denník N

Odborník na závislosti Žemlička: Dovolenka býva pri alkohole zlomová. Po návrate sa ľudia často chcú liečiť

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Adiktológ Rastislav Žemlička je riaditeľom sociorehabilitačnej starostlivosti a psychoterapeutom v Sanatóriu AT v Bratislave.

V rozhovore hovorí:

  • ako vplýva leto na to, koľko alkoholu pijeme;
  • či by mala rodina alkoholika abstinovať;
  • ale aj to, prečo je dovolenka často zlomová a ľudia sa po nej začínajú z alkoholizmu liečiť.

Ako leto ovplyvňuje, koľko alkoholu ľudia pijú?

Akékoľvek rizikové množstvo môže spôsobiť rizikové správanie, ktoré môže ublížiť blízkym aj danému človeku bez ohľadu na to, či je leto alebo zima.

Leto má svoje úskalia, lebo je to čas, keď si má človek oddýchnuť z pracovného tempa, aby spomalil a aby si dal aj dovolenku a aj si viac dovoľoval. Na dovolenke sa človek snaží relaxovať, môže sa to však skončiť rizikovo až tragicky.

Prečo sa dovolenky ľuďom spájajú s alkoholom?

Alkohol človeka

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Cesta k zdraviu

Nehoda na Zochovej

Rozhovory

V redakcii

  • Rozhovory o politických a spoločenských témach V redakcii vedú každý pracovný deň redaktori Denníka N Monika Tódová, Dušan Mikušovič, Veronika Folentová a ďalší
  • V sobotu vychádza špeciálne vydanie, kde udalosti týždňa s Monikou Tódovou preberajú vybraní členovia redakcie Denníka N
  • Nové vydania publikujeme každý deň okrem nedele ako 1) článok, ako 2) podcast na webe, v aplikácii Denník N a na najväčších podcastových platformách a 3) ako video na kanáli Denníka N na youtube.com
  • Ak chcete podporiť autorky a autorov relácie V redakcii Denníka N, objednajte si naše predplatné.

Zdravotníctvo

Slovensko, Zdravie

Teraz najčítanejšie