Denník N

Proces s Jankovskou presunuli z Trnavy do Žiliny. Jej účasť je neistá

Monika Jankovská. Foto N - Tomáš Hrivňák
Monika Jankovská. Foto N – Tomáš Hrivňák

Procesné pochybenie Najvyššieho súdu spôsobilo, že už rozpojednávaná kauza Fatima, v ktorej je bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti obžalovaná z vydierania, sa musí začať odznova. Rozsudok sa tak opäť vzďaľuje.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Triasla sa, plakala a zhlboka dýchala. Pohľad na bývalú štátnu tajomníčku ministerstva spravodlivosti Moniku Jankovskú (za Smer) vlani v auguste nebol príjemný. Zhruba po roku sa vtedy ukázala na verejnosti a v pozícii obžalovanej prišla na Okresný súd v Trnave. Sudca Rudolf Bott chcel začať pojednávať v kauze trenčianskeho baru Fatima.

Jankovská je podozrivá, že sa snažila zachrániť svoju reputáciu a politickú kariéru vydieraním svedka, ktorý dosvedčoval, že sa ešte ako trenčianska sudkyňa dala kúpiť mafiou, ktorá sa snažila ovládnuť trenčiansky bar Fatima.

Po roku je zrejmé, že o tom, či je Jankovská vinná, už sudca Bott nerozhodne. Kauza Fatima sa presúva z Trnavy do Žiliny. Prípad dostala sudkyňa Michaela Glembová, ktorá začne rozhodovať úplne nanovo.

Termín prvého pojednávania určila na koniec septembra a kľúčovou otázkou je, či Jankovská

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Monika Jankovská

Slovensko

Teraz najčítanejšie