Denník N

Doktorand Suja: podpísaný je len pod prácami poslaneckého asistenta a jeho školiteľ kandidoval za Republiku

Miroslav Suja. Foto - TASR
Miroslav Suja. Foto – TASR

Poslanec Miroslav Suja z hnutia Republika, ktorý pôvodne vyštudoval telesnú výchovu, bude v najbližšom školskom roku končiť doktorandské štúdium na Lesníckej fakulte Technickej univerzity vo Zvolene.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Doplnené 22. 8. o 19.15 o stanovisko dekana Lesníckej fakulty TU vo Zvolene Mareka Fabriku, 23. 8. o 0.50 o stanovisko prorektora Jaroslava Šálku, školiteľa Miroslava Suju, a 26. 8. o 9.00 o stanovisko TU vo Zvolene

Poslanec Miroslav Suja, dvojka na kandidátke hnutia Republika, študuje štvrtý rok na Lesníckej fakulte Technickej univerzity vo Zvolene. Denník N oslovili dvaja ľudia z interného prostredia univerzity, ktorí považujú spôsob štúdia Miroslava Suju a to, ak zaň dostane doktorandský titul, za devalvovanie hodnoty ich vlastného štúdia a poškodzovanie mena fakulty. Nechceli však, aby sme uviedli ich mená, zdôvodnili to obavami z problémov s rektorom Technickej univerzity vo Zvolene Rudolfom Kropilom. Na účely textu ich preto budeme volať Ján a Peter.

Miroslav Suja je externým doktorandom na Katedre ekonomiky a lesného riadenia v študijnom programe ekosystémové služby lesov. Predtým vyštudoval učiteľstvo telesnej výchovy na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Suja neučí a nerobí ani samostatnú výskumnú prácu. Celým jeho vedeckým výstupom je, že figuruje ako predposledný autor v kolektíve autorov pri piatich prácach, kde je ako prvý autor uvedený odborný asistent Jozef Výbošťok. Ten je zároveň Sujovým poslaneckým asistentom, podľa webstránky NR SR za to dostáva mzdu 1 070 eur mesačne.

Vedúcim katedry, na ktorej je Miroslav Suja doktorandom, a zároveň jeho školiteľom je profesor Jaroslav Šálka, prorektor pre vedeckovýskumnú činnosť. V posledných komunálnych voľbách kandidoval za Republiku na post poslanca miestneho zastupiteľstva v obci Očová, neuspel. „Nerozumiem, ako môže niekto so sympatiou k extrémistickej fašistickej strane sedieť vo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Lesy SR

Republika

Školstvo

Slovensko

Teraz najčítanejšie