Denník N

Newsfilter: Ozval sa prvý vážny hlas, ktorý realisticky hodnotí šance mikrostrán

Eduard Heger a Lucia Ďuriš Nicholsonová. Foto – Demokrati
Eduard Heger a Lucia Ďuriš Nicholsonová. Foto – Demokrati

1. Ďuriš Nicholsonová hovorí o možnosti nekandidovať.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 Neodkladajte svoje sny, vaše raz je teraz. Začnite podnikať s Tatra bankou.


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Ďuriš Nicholsonová hovorí o možnosti nekandidovať

Presne pred týždňom nás Demokrati prostredníctvom volebnej líderky Andrey Letanovskej zoznámili so svojím „zásadným politickým vyhlásením“. Napriek očakávaniu, že dvojpercentná strana povie čosi k tomu, za akých okolností by mohla odstúpiť z volieb, aby so sebou nestiahla desaťtisíce hlasov, sme sa dozvedeli čosi úplne iné. Vraj v budúcej vláde to bez Demokratov nepôjde, pretože tu hrozí všetkého schopný Smer, prípadne neskúsení progresivisti zostavujúci vládu s politikmi zodpovednými za rozvrat.

Keď nebudú štyri. Nedá sa povedať, že po siedmich dňoch je všetko inak, ale istý náznak sa predsa len objavil. Lucia Ďuriš Nicholsonová, politička z opačného konca kandidátky Demokratov, poskytla rozhovor denníku SME, kde stranícke šance hodnotila oveľa realistickejšie. Ak vraj nebudú mať Demokrati do 10. septembra, čo je vraj približný interný dedlajn, v prieskumoch štyri percentá, odstúpi z volieb. Politička chápe, že pre niekoho sú podstatné aj tri percentá a štátny príspevok, no podľa nej ide o priveľké riziko prepadnutia hlasov.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Demokrati

Lucia Ďuriš Nicholsonová

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie