Denník N

Ako dovolenkuje Orbánova elita: na superjachte za 75 miliónov dolárov spájanej s ruským oligarchom a lízingovanej maďarskou bankou

Zlatá ruža. Foto - boatinternational.com
Zlatá ruža. Foto – boatinternational.com

Orbán odsudzuje hedonizmus a jeho ľudia trávia leto v nevídanom luxuse.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Slovenské voľby cez Roberta Fica posilnili vplyv Viktora Orbána v regióne. Maďarský projekt Denníka N Napunk bude ešte dôležitejší a zachránia ho len predplatitelia, ktorých zatiaľ nie je dosť. Podporte kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024).]

Maďarský premiér Viktor Orbán sa vo svojej tohtoročnej kázni na festivale Maďarov v Rumunsku v mestečku Băile Tușnad postavil na stranu puritánskeho kresťanstva proti hedonistickému pohanstvu. Elita vládneho Fideszu však hedonistickým spôsobom rada ukazuje vo forme luxusných jácht, luxusných áut, luxusných hodiniek či všakovakých iných luxusov, na čo míňa peniaze daňových poplatníkov, ktoré si privlastnila.

Daňoví poplatníci v Maďarsku, ktorí strávia v supermarkete čoraz viac času rátaním a skláňaním sa k nižším policiam, sa v pondelok mohli s úžasom dozvedieť, ako sa dovolenkuje na lodi snov. Aké to je, keď peniaze nezohrávajú žiadnu rolu, pretože účet hradí štát.

Dovolenka najbohatšieho Maďara

Maďarsko sa už niekoľko dní zaoberá dovolenkou oligarchu Lőrinca Mészárosa a jeho manželky. Mészáros je peňaženkou Viktora Orbána a jeho kamarátom. Pochádza z rodnej obce premiéra, kde bol aj starostom, a najbohatším človekom v krajine sa stal z plynového inštalatéra. Tento jav je nutné vysvetliť každému, kto nežije v Maďarsku; príbeh plynára, ktorý sa takto vypracoval, je neuveriteľný. Veľká časť spoločnosti v Maďarsku jav Lőrinca Mészárosa prijala, ako prijala aj to, čo sa deje s krajinou: niekoľkí vyvolení si pod nálepkou hromadenie národného kapitálu v rámci národnej stratégie nahromadili nevídané majetky.

Fotoreportér maďarského portálu 444 Dániel Németh odfotil Lőrinca Mészárosa a jeho manželku, známu televíznu moderátorku Andreu Várkonyiovú v južnom Taliansku na novej, 62 metrov dlhej superjachte, ktorá

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Viktor Orbán

Komentáre

Teraz najčítanejšie