Denník N

Ohrevom v mikrovlnke sa z plastového riadu uvoľňujú milióny mikroplastov. Použite klasický tanier, radí chemička

Ilustračné foto – Adobe Stock
Ilustračné foto – Adobe Stock

Kde všade sa mikroplasty našli v ľudskom tele a ako môžu vplývať na ľudské zdravie?

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Pri ohrievaní stravy v plastovom riade v mikrovlnke sa uvoľňuje veľké množstvo miniatúrnych plastových častíc – v niektorých prípadoch viac ako dve miliardy nanoplastov a štyri milióny mikroplastov na každý štvorcový centimeter riadu, ak ohrievanie trvá tri minúty.

Vyplýva to zo štúdie, ktorá vyšla nedávno v časopise Environmental Science & Technology.

Za mikroplasty sa označujú plastové častice menšie ako 5 milimetrov, nanoplasty majú pod 1 mikrometer (milióntina metra).

Bunky odumreli

Hoci o zdravotných následkoch konzumácie mikroplastov a nanoplastov nepanuje v súčasnosti zhoda (viac nižšie), v novej štúdii vedci zistili aj to, že 77 percent zárodočných obličkových buniek zomrelo dva dni po tom, ako ich v laboratóriu vystavili vysokej koncentrácii mikroplastov a nanoplastov.

Aj keď uvedená dávka bola oveľa vyššia ako v prípade jednorazového ohrevu jedla z plastovej nádoby v mikrovlnke, hlavný autor štúdie Kazi Albab Hussain z University of Nebraska–Lincoln sa pre Wired vyjadril, že plastové častice sa v tele môžu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Cesta k zdraviu

Prírodné vedy

Veda, Zdravie

Teraz najčítanejšie