Denník N

Newsfilter: Útoky na PS sú aj cenou za jeho úspech

Ilustrácia – Danglár
Ilustrácia – Danglár

1. Vymedzovanie sa voči PS je úplne pochopiteľné. 2. V júli strašili medvede, v auguste hypotéky.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 Neodkladajte svoje sny, vaše raz je teraz. Začnite podnikať s Tatra bankou.


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Vymedzovanie sa voči PS je úplne pochopiteľné

Predstavme si tú krásnu krajinu, kde vlk líha s baránkom a jednotlivé politické strany – teda prinajmenšom tie, ktoré nepovažujeme za úplne neprijateľné – si navzájom držia palce, tľapkajú sa po pleciach a pripravujú sa na povolebnú spoluprácu. Alebo na seba aspoň neútočia a nešíria o tých druhých strašidelné zvesti.

My s nimi nič nemáme! No a teraz späť do reality. V nej chce každá strana predovšetkým uspieť vo voľbách. Na to potrebuje voličské hlasy, ktoré však môže získať len tak, že osloví voličov, ktorí by inak volili niekoho iného. (Zvlášť akútne to je v prípade, že strana nemá parlament istý.) Alebo potrebuje, aby víťaz neuspel tak, aby menšie strany v prípadnej spoločnej vláde nemarginalizoval. Dokonca môže pred možným partnerom varovať, napríklad keď cíti, že by u voličov mohol vyvolávať odpor.

Všetko toto sa deje aj pred septembrovými voľbami a nemožno sa čudovať, že hlavným terčom ostatných sa stáva pomerne rýchlo rastúce Progresívne Slovensko.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Progresívne Slovensko

Komentáre

Teraz najčítanejšie