Denník N

Beatles, Blur, Outkast aj Balada o štyroch koňoch či Sklíčka dotykov. Festival Grape sa opäť začal večerom pri vatre

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Viaceré festivaly sa snažia pripraviť takzvaný zahrievací deň. To znamená prilákať prvých návštevníkov a návštevníčky skôr, aby sa zmenšil nápor na brány pri oficiálnom otvorení areálu.

Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je pripraviť im na uvítanie nejaký program. Grape prišiel s originálnym nápadom, ktorý nikde inde nenájdete. Urobil to už vlani, keď sa presťahoval z Piešťan do Trenčína, a keďže to zafungovalo, zopakoval to aj teraz.

Koncept zostal rovnaký, ale úprava bola o dosť iná.

Bez žánrových aj generačných hraníc

HUDBA. Týmto jediným slovom, ale s veľkými písmenami zhodnotil vo facebookovom statuse celý večer Tomáš Sloboda. Počas takmer štvorhodinového programu strávil na pódiu zo všetkých päťdesiatich hudobníkov a hudobníčok najviac času – spieval, striedal gitaru s basou, klavírom aj bicími, moderoval. Bol úplne v rauši – a nielen on sám.

Hranice hudobných žánrov aj generácií sa vo štvrtok v noci na trenčianskom letisku úplne rozplynuli. Jedným z najlepších príkladov bol osemdesiatnik Peter Lipa odväzujúci sa najskôr v duete s rapperom Vecom, vzápätí v beatlesovke Can’t Buy Me Love a následne s ad-hoc poskladanou mladou kapelou a výdatnou speváckou podporou publika pri svojom hite Štyri kone vrané.

Skúste si to predstaviť ako kombináciu klasického žúrovania, pri ktorom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hudba

Kultúra

Teraz najčítanejšie